Midnight Commander 4.70 - en to gl translation catalogue (935 entries)

en: 
       Background process: Directory not empty 
       Delete it recursively?
gl: 
       Proceso en 2ºplano: O directorio non esta baleiro.
       Desexa borralo recursivamente?

en: 
       Directory not empty.   
       Delete it recursively?
gl: 
       O directorio non esta baleiro.
       Desexa borralo recursivamente?

en: 
     Group not empty.
     Remove it?
gl: 
    O grupo non esta valeiro.
    Desexa eliminalo?

en: 
    Please send any bug reports (including the output of `mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
gl: 
    Se detecta algún fallo pode comunicalo en www.midnight-commander.org
    incluíndo a saída obtida con «mc -V».

en:   Delete %s?
gl:   ¿Eliminar %s?

en:  %s is not a regular file
gl:  %s non é un ficheiro regular

en:  %s opening remote file %s
gl:  %s abrindo ficheiro remoto %s

en:  %s removing remote file %s
gl:  %s eliminando ficheiro remoto %s

en:  %s renaming files
gl:  %s renomeando ficheiros

en:  %s%s file error
gl: Erro no ficheiro  %s%s

en:  (%ld block) |  (%ld blocks)
gl[0]:  (%ld bloque)
gl[1]:  (%ld bloques)

en:  A file already exists with this name.
gl:  Xa existe un ficheiro con ese nome.

en:  Add to external panelize
gl:  Engadir a panel externo

en:  Add to hotlist
gl:  Engadir a favoritos

en:  Authentication failed
gl:  Fallou a autenticacion

en:  Background process error
gl:  Erro nun proceso en 2º plano

en:  Background process sent us a request for more arguments 
     than we can handle.
gl:  O proceso en 2º plano enviounos unha peticion con máis argumentos 
     dos que estamos preparados para manexar.

en:  Background process: File exists
gl:  Proceso en 2º plano: O ficheiro xa existe

en:  Background protocol error
gl:  Erro de protocolo en proceso en 2º plano

en:  Block is large, you may not be able to undo this action.
gl:  O bloque é moi grande, pode que non se poida desfacer esta acción.

en:  Both panels should be in the listing mode to use this command
gl:  Ambos os dous paneis deben estar en modo lista para usar esta función

en:  Cannot accept this key
gl:  Non se pode aceptar esta tecla

en:  Cannot chdir to "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar ao directorio «%s» 
     %s

en:  Cannot chdir to %s
gl:  Non é posíbel cambiar ao directorio %s

en:  Cannot chmod "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar permisos de «%s» 
     %s

en:  Cannot chmod target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar os permisos do ficheiro destino «%s» 
     %s

en:  Cannot chown "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar o propietario de «%s» 
     %s

en:  Cannot chown target directory "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar os permisos do directorio destino «%s» 
     %s

en:  Cannot chown target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel cambiar o propietario do ficheiro destino: «%s» 
     %s

en:  Cannot close source file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel pechar o ficheiro orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot close target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel pechar o ficheiro destino «%s» 
     %s

en:  Cannot connect to server: %s
gl:  Non é posíbel conectar co servidor: %s

en:  Cannot copy cyclic symbolic link 
     `%s'
gl:  Non é posíbel copiar unha ligazón simbólica cíclica 
     «%s»

en:  Cannot create socket: %s
gl:  Non é posíbel crear socket: %s

en:  Cannot create special file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel crear o ficheiro especial «%s» 
     %s

en:  Cannot create target directory "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel crear o directorio destino «%s» 
     %s

en:  Cannot create target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel crear o ficheiro destino «%s» 
     %s

en:  Cannot create target symlink "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel crear a ligazón simbólica «%s» 
     %s

en:  Cannot create temporary command file 
     %s
gl:  Non é posíbel crear o ficheiro temporal para ordes 
     %s

en:  Cannot delete file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel eliminar o ficheiro «%s» 
     %s

en:  Cannot execute commands on non-local filesystems
gl:  Non é posíbel executar ordes desde sistemas de ficheiros non locais

en:  Cannot execute sort command
gl:  Non se pode executar «ordenar»

en:  Cannot fetch a local copy of %s
gl:  Non é posíbel obter unha copia local de «%s»

en:  Cannot find node %s in help file
gl:  Non é posíbel atopar o nodo %s no ficheiro de axuda

en:  Cannot fstat source file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o ficheiro orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot fstat target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o ficheiro destino «%s» 
     %s

en:  Cannot get size/permissions for %s
gl:  Non é posible obter tamaño/permisos do ficheiro: %s

en:  Cannot insert file.
gl:  Non é posíbel inserir o ficheiro

en:  Cannot load block bitmap from: 
     %s
gl:  Non é posíbel cargar mapa de bloques de: 
      %s

en:  Cannot load inode bitmap from: 
     %s
gl:  Non é posíbel cargar o mapa de nodo-i de: 
      %s

en:  Cannot locate hostname: %s
gl:  Non é posíbel localizar a máquina: %s

en:  Cannot make stable symlinks across non-local filesystems: 
    
     Option Stable Symlinks will be disabled
gl:  Non é posíbel crear ligazóns simbólicas estábeis se os ficheiros
     están en sistemas de ficheiros non-locais: 
    
     A opción de ligazóns simbólicas estábeis será desactivada

en:  Cannot make the hardlink
gl:  Non é posíbel crear a ligazón permanente

en:  Cannot move directory "%s" to "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel mover o directorio «%s» a «%s» 
     %s

en:  Cannot move file "%s" to "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel mover o ficheiro «%s» a «%s» 
     %s

en:  Cannot open "%s"
     %s
gl:  Non é posíbel abrir «%s»
     %s

en:  Cannot open %s for reading
gl:  Non é posible abrir %s para lectura

en:  Cannot open file %s
gl:  Non é posíbel abrir o ficheiro %s

en:  Cannot open file %s 
     %s
gl:  Non se pode abrir o ficheiro %s 
     %s

en:  Cannot open file for writing: %s
gl:  Non é posible abrir o ficheiro para escritura: %s

en:  Cannot open macro file
gl:  Non é posíbel abrir o ficheiro de macros

en:  Cannot open pipe for reading: %s
gl:  Non é posible abrir canalización para lectura: %s

en:  Cannot open pipe for writing:
gl:  Non é posíbel abrir canalización para escritura:

en:  Cannot open source file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel abrir o ficheiro orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot open temp file
gl:  Non é posíbel abrir o ficheiro temporal

en:  Cannot operate on ".."!
gl:  Non é posíbel operar sobre «..»!

en:  Cannot overwrite directory "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel sobrescribir o directorio «%s» 
     %s

en:  Cannot overwrite directory "%s" %s
gl:  Non é posíbel sobrescribir o directorio «%s» %s

en:  Cannot overwrite directory `%s'
gl:  Non é posíbel sobrescribir o directorio «%s»

en:  Cannot overwrite file "%s" %s
gl:  Non é posíbel sobrescribir o ficheiro «%s» %s

en:  Cannot overwrite macro file
gl:  Non é posíbel sobrescribir o ficheiro de macros

en:  Cannot read source file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel ler o ficheiro orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot read source link "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel ler a ligazón orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot remove directory "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel eliminar o directorio «%s» 
     %s

en:  Cannot remove file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel eliminar o ficheiro «%s» 
     %s

en:  Cannot run external panelize in a non-local directory
gl:  Non é posíbel executar buscas externas nun directorio non local

en:  Cannot save file.
gl:  Non é posíbel gardar o ficheiro.

en:  Cannot save file: 
     %s
gl:  Non é posible gardar o ficheiro: 
     %s

en:  Cannot spawn child process
gl:  Non é posíbel executar o proceso fillo

en:  Cannot stat "%s"
     %s
gl:  Non é posíbel identificar «%s»
     %s

en:  Cannot stat file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o ficheiro «%s» 
     %s

en:  Cannot stat source directory "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o directorio de orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot stat source file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o ficheiro orixe «%s» 
     %s

en:  Cannot stat the destination 
     %s
gl:  Non é posíbel identificar o destino 
     %s

en:  Cannot view: not a regular file
gl:  Non é posíbel ver: 
     non é un ficheiro regular

en:  Cannot write target file "%s" 
     %s
gl:  Non é posíbel escribir o ficheiro destino «%s» 
     %s

en:  Child died unexpectedly
gl:  O proceso fillo rematou inesperadamente

en:  Choose syntax highlighting
gl:  Elixa a sintaxe de resalte

en:  Chown advanced command
gl:  Cambiar propietario e permisos

en:  Chown command
gl:  Cambiar propietario

en:  Compare directories
gl:  Comparar directorios

en:  Confirm replace
gl:  Confirmar cambios

en:  Confirm save file? :
gl:  Gardar o ficheiro? :

en:  Confirmation
gl:  Confirmacion

en:  Copies to
gl:  Enviar copias a

en:  Copy to clipboard
gl:  Copiar ao portapapeis

en:  Current text was modified without a file save. 
     Continue discards these changes.
gl:  O texto actual foi modificado e non foi gardado 
     Continuar descartará estes cambios.

en:  Cut to clipboard
gl:  Cortar ao portapapeis

en:  Debug
gl:  Depurar

en:  Delete macro
gl:  Eliminar macro

en:  Delete:
gl:  Eliminar:

en:  Destination "%s" must be a directory 
     %s
gl:  O destino «%s» debe ser un directorio 
     %s

en:  Directory label
gl:  Etiqueta do directorio

en:  Directory path
gl:  Ruta ao directorio

en:  Display bits
gl:  Amosar bits

en:  Do you really want to execute?
gl:  Realmente quere executar?

en:  Do you really want to quit the Midnight Commander?
gl:  Desexa realmente sair do Midnight Commander?

en:  Dup failed
gl:  Fallou «Dup»

en:  ERROR:
gl:  ERRO:

en:  Edit Save Mode
gl:  Modo de gardar

en:  Edit symlink
gl:  Editar ligazón simbólica

en:  Editor options
gl:  Opcións do editor

en:  Enter command label:
gl:  Etiqueta do comando:

en:  Enter device (without /dev/) to undelete
       files on: (F1 for details)
gl:  Introduza o dispositivo (sen /dev/) onde quere
      recuperar ficheiros: (F1 para máis detalles)

en:  Enter directory name:
gl:  Introduza nome do directorio:

en:  Enter file name:
gl:  Teclee o nome do ficheiro:

en:  Enter line:
gl:  Liña:

en:  Enter machine name (F1 for details):
gl:  Teclee o nome da máquina (F1 para máis detalles):

en:  Enter replacement string:
gl:  Escriba a cadea a substituír:

en:  Enter search string:
gl:  Escriba o texto a buscar:

en:  Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
gl:  Opcións para ordenar (ver manual), separadas por espazos:

en:  Error
gl: Erro

en:  Error %s creating directory %s
gl:  Erro %s creando directorio %s

en:  Error %s removing directory %s
gl:  Erro %s eliminando directorio %s

en:  Error in file %s on line %d
gl:  Erro no ficheiro %s na liña %d

en:  Error reading from pipe: %s
gl:  Erro ao ler da canalización: %s

en:  Error writing to pipe:
gl:  Erro ao escribir en canalización:

en:  Execute Macro
gl:  Executar macro

en:  Ext2lib error
gl:  erro Ext2lib

en:  FTP to machine
gl:  Conexión por FTP

en:  FTP: Password required for
gl:  FTP: é preciso contrasinal para

en:  False:
gl:  Falso:

en:  File
gl:  Ficheiro

en:  File %s is too large
gl:  O ficheiro %s é demasiado grande:

en:  File exists
gl:  O ficheiro xa existe

en:  File was modified, Save with exit?
gl:  O ficheiro foi modificado. Desexa gardalo ao saír?

en:  Filename:
gl:  Nome de ficheiro:

en:  Filter
gl:  Filtro

en:  Filter command and arguments:
gl:  Orde de filtrado e argumentos:

en:  Filtered view
gl:  Ver filtrado

en:  Format error on file Extensions File
gl:  Erro de formato no ficheiro de extensións

en:  Goto Address
gl:  Ir ao enderezo

en:  Goto line
gl:  Ir á liña

en:  Group name
gl:  Grupo

en:  Help file format error
gl:  Erro no formato do ficheiro de axuda

en:  Highlight...
gl:  Resaltar...

en:  History
gl:  Histórico

en:  Hotlist Load
gl:  Cargar favoritos

en:  Information
gl:  Información

en:  Insert File
gl:  Inserir ficheiro

en:  Insert Literal
gl:  Inserir literalmente

en:  Internal bug: Double start of link area
gl:  Erro interno: Dobre inicio de ligazón

en:  Invalid address
gl:  O enderezo é incorrecto

en:  Invalid password
gl:  O Contrasinal é incorrecto

en:  Invalid token number %d
gl:  O elemento número %d non é válido

en:  Link
gl:  Crear ligazón

en:  Link to a remote machine
gl:  Conexión á máquina remota

en:  Load
gl:  Cargar

en:  Load macro
gl:  Cargar macro

en:  Load syntax file
gl: Cargar ficheiro de sintaxe

en:  MCFS Password required
gl:  Contrasinal requirido para MCFS

en:  Mail
gl:  Correo

en:  Malformed regular expression
gl:  A expresión regular é incorrecta

en:  Menu edit
gl:  Editar o menú

en:  Name
gl:  Nome

en:  New hotlist group
gl:  Novo grupo favoritos

en:  No suitable entries found in %s
gl:  Non se atopan entradas apropiadas en %s

en:  Not an xterm or Linux console; 
     the panels cannot be toggled.
gl:  Non se está usando nin xterm nin a consola Linux; 
     os paneis non se poden ocultar.

en:  Not implemented yet
gl:  Non implementado aínda

en:  Other options
gl:  Outras opcións

en:  Owner name
gl:  Propietario

en:  Panel options
gl:  Opcións dos paneis

en:  Panel split
gl:  Disposición de paneis

en:  Parameter
gl: Parámetro

en:  Pause after run...
gl:  Pausa logo de executar...

en:  Permission
gl:  Permisos

en:  Pipe failed
gl:  Fallo na canalización

en:  Press any key:
gl: Prema calquera tecla:

en:  Press macro hotkey:
gl:  Prema a tecla de macro:

en:  Press the macro's new hotkey:
gl:  Prema a nova tecla para a macro:

en:  Reget failed, about to overwrite file
gl:  Fallou o reintento, vaise a sobrescribir o ficheiro

en:  Remove:
gl:  Eliminar:

en:  Replace
gl:  Substituír

en:  Replace with:
gl:  Substituír con:

en:  Run Sort
gl:  Proceder a ordenar

en:  SMB link to machine
gl:  Conexión por SMB

en:  Save As
gl:  Gardar como

en:  Save Block
gl:  Gardar bloque

en:  Save file
gl:  Gardar ficheiro

en:  Save macro
gl:  Gardar macro

en:  Search string not found
gl:  Non se atopa a cadea buscada

en:  Select
gl:  Seleccionar

en:  Select compare method:
gl:  Seleccione o método de comparación:

en:  Set expression for filtering filenames
gl:  Introduza a expresion para filtrar nomes de ficheiro

en:  Setup
gl:  Configuración

en:  Setup saved to ~/%s
gl:  Configuración gardada en ~/%s

en:  Shell link to machine
gl:  Conexión por shell

en:  Size
gl:  Tamaño

en:  Sorry, I could not put the job in background
gl:  Sintoo, non se puido pór a tarefa en 2º plano

en:  Sort
gl:  Ordenar

en:  Sort block
gl:  Ordenar bloque

en:  Sort returned non-zero:
gl:  «Ordenar» devolveu un erro:

en:  Source "%s" is not a directory 
     %s
gl:  O directorio fonte «%s» non é un directorio 
     %s

en:  Subject
gl:  Asunto

en:  Symlink `%s' points to:
gl:  A ligazón simbólica '%s' apunta a:

en:  Teach me a key
gl:  Asignar unha tecla

en:  The %%var macro has no default
gl:  A macro %%var non ten valor predeterminado

en:  The %%var macro has no variable
gl:  A macro %%var non contén variábeis

en:  The Commander can't change to the directory that 
     the subshell claims you are in.  Perhaps you have 
     deleted your working directory, or given yourself 
     extra access permissions with the "su" command?
gl:  Midnight Commander non pode cambiar ao directorio 
     que o terminal di que e o directorio actual. 
     Seica borrou vostede o directorio? ou deulle outros 
     permisos coa orde «su»?

en:  The current address is %s.
     Enter the new address:
gl:  O enderezo actual é %s.
     Introduza o novo enderezo:

en:  The current line number is %lld.
     Enter the new line number:
gl:  A liña actual é a número %lld
     Introduza o novo número de liña:

en:  The remote server is not running on a system port 
     you need a password to log in, but the information may 
     not be safe on the remote side.  Continue?
gl:  O servidor remoto non está en un porto que requira 
     contrasinal para conectarse, pero a informacion pode 
     quedar desprotexida do outro lado. Desexa continuar?

en:  The server does not support this version
gl:  O servidor non admite esta versión

en:  The shell is already running a command
gl:  O shell xa esta executando unha orde

en:  The shell is still active. Quit anyway?
gl:  O terminal todavía está activo. Terminar de todos xeitos?

en:  This function is not implemented.
gl:  Esa función non está implementada.

en:  To
gl:  Para

en:  Too many open connections
gl:  Demasiadas conexións en curso

en:  Top level group
gl:  Grupo principal

en:  True:
gl:  Verdadeiro:

en:  Unable to save to file.
gl:  Non puiden gardar o ficheiro.

en:  Undelete files on an ext2 file system
gl:  Recuperar ficheiros dun sistema de ficheiros ext2

en:  Unknown error in child
gl:  Erro descoñecido no proceso fillo

en:  Unselect
gl:  Desbotar

en:  User menu
gl:  Menú de usuario

en:  User name
gl:  Usuario

en:  Using the fast reload option may not reflect the exact 
     directory contents. In this case you'll need to do a   
     manual reload of the directory. See the man page for   
     the details.
gl:  O uso do «cargado rapido» pode ocasionar que o contido
     do panel non sempre reflicta o contido do disco.  Nese
     caso use C-r para obrigar ao programa a actualizar os datos.
     Lea a páxina do manual para maior informacion.

en:  View file
gl:  Ver ficheiro

en:  Virtual File System Setting
gl:  Sistema de ficheiros virtual (VFS)

en:  Warning -- ignoring file
gl:  Coidado -- ignorando o ficheiro

en:  Which extension file you want to edit?
gl:  Que ficheiro de extensión desexa editar?

en:  Which highlighting file you want to edit?
gl:  Que ficheiro de resaltes desexa editar?

en:  Which menu file do you want to edit?
gl:  Que ficheiro de menú desexa editar?

en:  Which syntax file you want to edit?
gl:  Que ficheiro de sintaxe desexa editar?

en:  You have entered "%s"
gl:  Vostede tecleou «%s»

en:  You have to chdir to extract files first
gl:  Ten que ir ao directorio antes de extraer ficheiros

en:  You must first highlight a block of text.
gl:  É necesario seleccionar primeiro un bloque de texto

en:  `%s' 
     and 
     `%s' 
     are the same directory
gl:   «%s» 
     e 
     «%s» 
     son o mesmo directorio

en:  `%s' 
     and 
     `%s' 
     are the same file
gl:  «%s» 
     e 
     «%s» 
     son o mesmo ficheiro

en:  confirm &Delete
gl:  confirmar e&Liminación

en:  confirm &Exit
gl:  confirmar &Saída

en:  confirm di&Rectory hotlist delete
gl:  confirmar eliminación de &Favoritos

en:  confirm e&Xecute
gl:  confirmar &Execución

en:  confirm o&Verwrite
gl:  confirmar s&Obrescritura

en:  edit symlink, unable to remove %s: %s
gl:  edite a ligazón simbólica, non é posíbel eliminar %s: %s

en:  edit symlink: %s
gl:  editar ligazón simbólica: %s

en:  fish: Password required for
gl:  fish: precisase contrasinal para

en:  link: %s
gl:  ligazón: %s

en:  mail -s <subject> -c <cc> <to>
gl:  correo -s <asunto> -c <cc> <para>

en:  no more memory while reallocating array
gl:  consumiuse toda a memoria mentres se recolocaba a táboa

en:  not enough memory
gl:  memoria insuficiente

en:  reconnect to %s failed
gl:  fallou a reconexión con %s

en:  symlink: %s
gl:  ligazón simbólica: %s

en:  to:
gl:  a:

en:  undelfs: error
gl:  undelfs: erro

en:  vfs_info is not fs!
gl:  ¡vfs_info non é fs!

en:  while allocating block buffer
gl:  ao reservar bufer de bloque

en:  while calling ext2_block_iterate %d
gl:  ao chamar a ext2_block_iterate %d

en:  while doing inode scan %d
gl:  mentres se executaba o rastrexo de nodos-i %d

en:  while iterating over blocks
gl:  ao iterar entre bloques

en:  while starting inode scan %d
gl:  ao iniciar rastrexo de nodo-i %d

en:  with source mask:
gl:  aplicando a máscara:

en:  ~/%s file error
gl:  erro no ficheiro ~/%s

en: %6d of %d
gl: %6d de %d

en: %b %e  %Y
gl: %e %b  %Y

en: %b %e %H:%M
gl: %e %b %H:%M

en: %ld replacements made
gl:  %ld substitucións feitas

en: %o %f "%s"%m
gl: %o %f «%s»%m

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
gl: %s conten entradas duplicadas! Ignorando!

en: %s in %d file | %s in %d files
gl[0]: %s en %d ficheiro
gl[1]: %s en %d ficheiros

en: %s is not a directory
gl: %s non é un directorio

en: %s: %s: %s %3d%% (%lu bytes transferred)
gl: %s: %s: %s %3d%% (%lu bytes transferidos)

en: %s: %s: %s %lu bytes transferred
gl: %s: %s: %s %lu bytes transferidos

en: %s: done.
gl: %s: feito.

en: %s: failure
gl: %s: fallo

en: &Abort
gl: &Interromper

en: &Above
gl:  &Arriba

en: &Access time
gl: Data de &Acceso

en: &Active VFS list
gl: Lista activa de ficheiros &Virtuais (VFS)

en: &Add current
gl: E&Ngadir actual

en: &Add new
gl: &Engadir novo

en: &Advanced chown
gl: c&Ambiar propietario e permisos

en: &Again
gl: &Buscar outro

en: &Always use ftp proxy
gl: Us&Ar sempre proxy ftp

en: &Append
gl: Engadir ao &Final

en: &Auto save setup
gl: Configuración de &Auto-gardar

en: &Background
gl: En 2º &Plano

en: &Background jobs
gl: &Procesos en 2º plano

en: &Backspace through tabs
gl: &Eliminar en tabulacións

en: &Backwards
gl: &Cara atrás

en: &Beginning
gl: &Principio

en: &Below
gl: a&Baixo

en: &Brief file list
gl: lista &Breve

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Cancel quit
gl: &Cancelar saída

en: &Case sensitive
gl: &Distinguir maiúsculas / minúsculas

en: &Chdir
gl: &Ir a

en: &Command
gl: &Orde

en: &Compare directories
gl: &Comparar directorios

en: &Configuration...
gl: &Configuración...

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Cut to clipfile
gl: &Cortar ao portapapeis

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Directory tree
gl: árbore de &Directorios

en: &Discard
gl: &Desbotar

en: &Dismiss
gl: &Ignorar

en: &Display bits...
gl: &Amosar bits...

en: &Do not change
gl: &Sen cambios

en: &Drop down menus
gl: Menús &Despregábeis

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Edit - F4
gl: &Editar - F4

en: &End
gl: &Final

en: &Equal split
gl: Si&Metrico

en: &Execute macro...
gl: &Executar macro...

en: &Extension
gl: &Extensión

en: &External formatter
gl: Dar formato e&Xterno

en: &Fake half tabs
gl: &Finxir medias tabulacións

en: &Fast dir reload
gl: &Recarga rápida de directorios

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &File types
gl: &Tipos de ficheiros

en: &Files only
gl: Só &Ficheiros

en: &Filter...
gl: &Filtro...

en: &Filtered view
gl: Vista &Filtrada

en: &Find all
gl: Buscar &Todos

en: &Find file
gl: Buscar &Ficheiro

en: &Format paragraph
gl: Dar formato ao parágra&Fo

en: &Full file list
gl: lista &Completa

en: &General...
gl: &Xeral...

en: &Go to line...
gl: &Ir á liña

en: &Grab lock
gl: Tomar &Bloqueo

en: &Ignore lock
gl: &Ignorar bloqueo

en: &Info
gl: &Información

en: &Inode
gl: nodo-&I

en: &Insert
gl: &Inserir

en: &Insert file...
gl: &Inserir ficheiro...

en: &Keep
gl: &Manter

en: &Keybar visible
gl: Amosar &Barra de teclas

en: &Kill
gl: &Eliminar

en: &Layout...
gl: &Presentación...

en: &Left
gl: &Esquerda

en: &Link
gl: &Ligar

en: &Listing format edit
gl: Edición do formato de &Lista

en: &Listing mode...
gl: Modo de &Lista...

en: &Long file list
gl: lista &Longa

en: &Macintosh format (CR)
gl: Formato &Macintosh (CR)

en: &Mail...
gl: &Correo...

en: &Mark columns
gl: &Marcar columnas

en: &Marked all
gl: Todos &Marcados

en: &Menu file
gl: Ficheiro de &Menu

en: &Mkdir
gl: Crear &Directorio

en: &Modify time
gl: Data de &Modificación

en: &Move
gl: &Mover

en: &Name
gl: &Nome

en: &Network link...
gl: &Conexión por rede...

en: &Never
gl: &Nunca

en: &New
gl: &Novo

en: &Next bookmark
gl: &Seguinte marcador

en: &No
gl: &Non

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Open file...
gl: &Abrir ficheiro...

en: &Options
gl: &Opcións

en: &Overwrite
gl: s&Obrescribir

en: &Paste output of...
gl: &Pegar a saída...

en: &Quick
gl: &Rápido

en: &Quick cd
gl: Ca&Mbiar directorio

en: &Quick save
gl: Gardar &Rápido

en: &Quick view
gl: Vista &Rápida

en: &Quit
gl: &Sair

en: &Refresh
gl: Actuali&Zar

en: &Refresh screen
gl: &Actualizar a pantalla

en: &Reget
gl: &Reintentar

en: &Regular expression
gl: Expresión &Regular

en: &Remove
gl: &Eliminar

en: &Rename/Move
gl: &Renomear/Mover

en: &Replace
gl: Substituí&R

en: &Replace...
gl: Substituí&R...

en: &Rescan
gl: Actuali&Zar

en: &Resume
gl: Continua&R

en: &Retry
gl: &Reintentar

en: &Return does autoindent
gl: &Volver a autosangrado

en: &Reverse
gl: Inve&Rtir

en: &Right
gl: &Dereita

en: &Safe save
gl: Gardar &Seguro

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Save setup
gl: &Gardar configuración

en: &Search
gl: &Busca

en: &Search...
gl: &Busca

en: &Select
gl: &Seleccionar

en: &Set
gl: A&Plicar

en: &Size
gl: &Tamaño

en: &Size only
gl: &Só Tamaño

en: &Skip
gl: &Omitir

en: &Sort order...
gl: &Ordenar...

en: &Sort...
gl: &Ordenar...

en: &Stable Symlinks
gl: Ligazóns &Simbólicas estábeis

en: &Start record macro
gl: &Iniciar gravación de macro

en: &Stop
gl: &Deter

en: &Suspend
gl: &Deter

en: &SymLink
gl: Ligazóns &Simbólicas

en: &System Wide
gl: &Sistema

en: &Thorough
gl: Comple&To

en: &Toggle ins/overw
gl: Alternar &Inserción

en: &Toggle line state
gl: Alternar &Liña de estado

en: &Tree
gl: Ar&Bore

en: &Undelete files (ext2fs only)
gl: Rec&Uperar ficheiros (só ext2fs)

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Unix format (LF)
gl: Formato &Unix (LF)

en: &Unsorted
gl: Sen &Ordenar

en: &Up
gl: &Arriba

en: &Update
gl: &Actualizar

en: &Use internal view
gl: &Usar visor interno

en: &Use ~/.netrc
gl: &Usar ~/.netrc

en: &User
gl: &Usuario

en: &User defined:
gl: Definido polo &Usuario:

en: &User menu
gl: Menú de &Usuario

en: &User menu...
gl: Menú de &Usuario...

en: &Using shell patterns
gl: &Usando patróns de consola

en: &Verbose operation
gl: &Operación detallada

en: &View
gl: &Vista

en: &View - F3
gl: &Ver - F3

en: &Virtual FS...
gl: sistema de ficheiros &Virtual (VFS)...

en: &Whole words
gl: &Palabras completas

en: &Windows/DOS format (CR LF)
gl: Formato &Windows/DOS (CR LF)

en: &Xterm window title
gl: Titulo da ventá &Xterm

en: &Yes
gl: &Si

en: 'ispell' s&pell check
gl: Corrixir orto&Grafia con «ispell»

en: (chdir first)
gl: (chdir)

en: (stalled)
gl: (atoado)

en: (strict rfc959)
gl: (rfc959)

en: * on keypad
gl: * no teclado numérico

en: + on keypad
gl: + no teclado numérico

en: +number
gl: +número

en: -  < No translation >
gl: -  < Sen traducción >

en: - on keypad
gl: - no teclado numérico

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK}
    
    {FORE} and {BACK} can be omitted, and the default will be used
    
    Keywords:
       Global:       errors, reverse, gauge, input, viewunderline
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate
gl: --colors CONTEXTO={FRONTE},{FONDO}
    
    {FRONTE} e {FONDO} podense omitir e utilizarase o valor estándar
    
    Contextos:
       Globais:             errors, reverse, gauge, input, viewunderline
       Visor de ficheiros:  normal, selected, marked, markselect
       Diálogos:            dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                            errdhotfocus
       Menús:               menu, menuhot, menusel, menuhotsel
       Editor:              editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                            editlinestate

en: 7-bit ASCII
gl: ASCII (7 bits)

en: <Unknown group>
gl: <Grupo descoñecido>

en: <Unknown user>
gl: <Usuario descoñecido>

en: <readlink failed>
gl: <fallóu readlink>

en: A&bout...
gl: So&Bre...

en: A&ll
gl: &Todos

en: A&ppend
gl: &Engadir

en: Aborted transfer would be successful.
gl: Transferencia abortada doadamente.

en: Aborting transfer...
gl: Abortando transferencia...

en: About
gl: Sobre

en: Accessed:  %s
gl: Accedido:  %s

en: Account:
gl: Conta:

en: Active VFS directories
gl: Directorios virtuais (VFS) activos

en: Alwa&ys
gl: &Sempre

en: Ampersand
gl: Et

en: Apostrophe
gl: Apostrofo

en: Asterisk
gl: Asterisco

en: Background Jobs
gl: Procesos en 2º plano

en: Background process:
gl: Procesos en 2º plano

en: Backslash key
gl: «\» Barra invertida

en: Backspace key
gl: Tecla «Cara atrás» (<--)

en: Block Size
gl: Tamaño do bloque

en: ButtonBar|Copy
gl: ButtonBar|Copiar

en: ButtonBar|Delete
gl: ButtonBar|Eliminar

en: ButtonBar|Edit
gl: ButtonBar|Editar

en: ButtonBar|Help
gl: ButtonBar|Axuda

en: ButtonBar|Mark
gl: ButtonBar|Marcar

en: ButtonBar|Menu
gl: ButtonBar|Menú

en: ButtonBar|Move
gl: ButtonBar|Mover

en: ButtonBar|PullDn
gl: ButtonBar|Baixar

en: ButtonBar|Quit
gl: ButtonBar|Saír

en: ButtonBar|Replac
gl: ButtonBar|Rempl

en: ButtonBar|Save
gl: ButtonBar|Gardar

en: ButtonBar|Search
gl: ButtonBar|Buscar

en: ButtonBar|View
gl: ButtonBar|Ver

en: C&Hange time
gl: Data de &Cambio

en: C&lear marked
gl: &Limpar marcados

en: C&onfirmation...
gl: c&Onfirmación...

en: C&ontinue
gl: c&Ontinuar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot change directory
gl: Non é posíbel cambiar de directorio

en: Cannot create %s directory
gl: Non é posible ccrear o directorio %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
gl: Non é posíbel crear directorio temporal %s: %s

en: Cannot execute command
gl: Non é posíbel executar a orde

en: Cannot invoke command.
gl: Non é posíbel invocar a orde.

en: Cannot open %s archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir o arquivo %s
    %s

en: Cannot open cpio archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir o arquivo cpio
    %s

en: Cannot open named pipe %s
gl: Non é posíbel abrir a canalización con nome %s

en: Cannot open tar archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir arquivos de tipo tar
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro «%s» para escritura:
    %s

en: Cannot parse:
gl: Non é posíbel analizar:

en: Cannot read directory contents
gl: Non é posíbel ler o contido do directorio

en: Cannot save file %s:
    %s
gl: Non é posible gardar o ficheiro %s:
    %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
gl: Non é posíbel dar permisos axeitados ao directorio %s

en: Cannot translate from %s to %s
gl: Non é posíbel converter de %s a %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
gl: Non é posíbel escribir no ficheiro %s:
    %s

en: Caret
gl: Circunflexo

en: Cas&e sensitive
gl: Distinguir &Maiúsculas

en: Case sens&itive
gl: Dis&Tinguir maiúsculas

en: Case sensi&tive
gl: Dis&Tinguir maiúsculas

en: Change &To
gl: &Cambiar a

en: Change line breaks to:
gl: Cambiar saltos de liña por:

en: Changed:   %s
gl: Cambiado:   %s

en: Changes to file lost
gl: Os cambios no ficheiro perdéronse

en: Chmod command
gl: Comando Chmod

en: Choose codepage
gl: Seleccionar xogo de caracteres

en: Co&py to clipfile
gl: Copiar ao &Portapapeis

en: Colon
gl: Dous ountos

en: Color options
gl: Opcións de cor

en: Comma
gl: Coma

en: Command
gl: Orde

en: Command &history
gl: &Histórico de ordes

en: Completion/M-tab
gl: Completar/M-Tab

en: Compute &Totals
gl: Calcular &Totais

en: Con&tinue
gl: Con&Tinuar

en: Configure options
gl: Configuración

en: Confir&m before saving
gl: Confir&Mar antes de gardar

en: Content:
gl: Contido:

en: Cop&y
gl: C&Opiar

en: Cop&y to file...
gl: Copiar a un &Ficheiro....

en: Copy "%s" directory to:
gl: Copiar directorio «%s» a:

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
gl: Cabezallo cpio corrupto atopado en
    %s

en: Count
gl: Total

en: Create a new Directory
gl: Crear un novo directorio

en: Delete key
gl: Tecla «Supr»

en: Delete macr&o...
gl: Eliminar macr&O

en: Delete on keypad
gl: «Supr» do teclado numérico

en: Deleting
gl: Eliminando

en: Device:    %s
gl: Dispositivo:   %s

en: Di&rectory hotlist
gl: Di&Rectorio de favoritos

en: DialogTitle|Copy
gl: DialogTitle|Copiar

en: DialogTitle|Delete
gl: DialogTitle|Eliminar

en: DialogTitle|Move
gl: DialogTitle|Mover

en: Directory %s is not owned by you
gl: Non é propietario do directorio %s

en: Directory cache expired for %s
gl: O cache para %s expirou

en: Directory hotlist
gl: Favoritos

en: Directory label
gl: Etiqueta do directorio:

en: Directory path
gl: Ruta do directorio:

en: Directory scanning
gl: Analizando directorio

en: Directory tree
gl: Árbore de directorios

en: Disable mouse support in text version
gl: Desactivar rato na versión texto

en: Disables subshell support
gl: Desactivar o uso de subshell

en: Displays the current version
gl: Amosar o número de versión

en: Dollar sign
gl: Símbolo do dolar

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Dot
gl: Punto

en: Down arrow key
gl: Tecla «Frecha abaixo»

en: Down arrow keypad
gl: «Frecha abaixo» do teclado numérico

en: Dynamic paragraphing
gl: Parágrafos dinámicos

en: E&xit
gl: &Sair

en: E&xternal panelize
gl: Paneis e&Xternos

en: Edit &extension file
gl: &Editar o ficheiro de extensións

en: Edit &menu file
gl: Editar ficheiro de &Menu

en: Edit s&ymlink
gl: Editar li&gazón simbólica

en: Edits one file
gl: Editar un ficheiro

en: Empty output from child filter
gl: Saida do filtro baleira

en: Enables subshell support (default)
gl: Activar uso de subshell (predeterminado)

en: End key
gl: Tecla «Fin»

en: End on keypad
gl: «Fin» do teclado numérico

en: Enter
gl: Intro

en: Enter on keypad
gl: «Intro» do teclado numérico

en: Enter shell command(s):
gl: Orde(s) a executar:

en: Equal
gl: Igual

en: Error
gl: Erro

en: Error closing script:
gl: Erro ao pechar script:

en: Error creating script:
gl: Erro ao crear guion:

en: Error reading script:
gl: Erro ao ler guion:

en: Error reported after abort.
gl: Erro informado tras abortar.

en: Escape key
gl: Tecla «Escape»

en: Exclamation mark
gl: Signo de exclamación

en: Executable &first
gl: &Executables primeiro

en: Existing filename (filename symlink will point to):
gl: Apuntando a:

en: Extension file edit
gl: Editar o ficheiro de extensións

en: External command
gl: Orde externa

en: External panelize
gl: Paneis externos

en: F&ull 8 bits input
gl: &Entrada completa de 8 bits

en: FT&P link...
gl: conexión por FT&P...

en: FTP: Account required for user %s
gl: FTP: conta requirida para usuario %s

en: File
gl: Ficheiro

en: File "%s" is already being edited
    User: %s
    Process ID: %d
gl: O ficheiro «%s» esta xa sendo editado
    Usuario: %s
    Id. Proceso: %d

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
gl:  O ficheiro «%s» non pertence a Vd. nin a root, nin ten permiso
     global de escritura. Usalo poderia comprometer a sua seguridade.

en: File locked
gl: Ficheiro bloqueado

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: File:       %s
gl: Ficheiro:     %s

en: File: %s
gl: Ficheiro: %s

en: FileOperation|Copy
gl: FileOperation|Copiar

en: FileOperation|Delete
gl: FileOperation|Eliminar

en: FileOperation|Move
gl: FileOperation|Mover

en: Files tagged, want to cd?
gl: Hai ficheiros marcados. ¿Quere cambiar de directorio?

en: Filesystem: %s
gl: Sistema de ficheiros: %s

en: Fill tabs with &spaces
gl: Cambia tabulacións por e&Spazos

en: Find *.orig after patching
gl: Buscar ficheiros orixinais logo de aplicar parches

en: Find File
gl: Buscar ficheiro

en: Find SUID and SGID programs
gl: Buscar programas con SUID e SGID

en: Find rejects after patching
gl: Buscar ficheiros rexeitados logo de aplicar parches

en: Finis&h record macro...
gl: &Terminar gravación de macro...

en: Finished
gl: Terminado

en: Flag
gl: Marca

en: For&mat
gl: For&Mato

en: Forces xterm features
gl: Utilizar as posibilidades de xterm

en: Fr&ee VFSs now
gl: &Liberar VFS agora

en: Free nodes: %ld (%ld%%) of %ld
gl: Nodos libres: %ld (%ld%%) de %ld

en: Free space: %s (%d%%) of %s
gl: Espazo dispoñíbel %s (%d%%) de %s

en: Full 8 bits output
gl: Saida completa 8 bits

en: Function key 1
gl: Tecla «F1»

en: Function key 10
gl: Tecla «F10»

en: Function key 11
gl: Tecla «F11»

en: Function key 12
gl: Tecla «F12»

en: Function key 13
gl: Tecla «F13»

en: Function key 14
gl: Tecla «F14»

en: Function key 15
gl: Tecla «F15»

en: Function key 16
gl: Tecla «F16»

en: Function key 17
gl: Tecla «F17»

en: Function key 18
gl: Tecla «F18»

en: Function key 19
gl: Tecla «F19»

en: Function key 2
gl: Tecla «F2»

en: Function key 20
gl: Tecla «F20»

en: Function key 21
gl: Tecla «F21»

en: Function key 22
gl: Tecla «F22»

en: Function key 23
gl: Tecla «F23»

en: Function key 24
gl: Tecla «F24»

en: Function key 3
gl: Tecla «F3»

en: Function key 4
gl: Tecla «F4»

en: Function key 5
gl: Tecla «F5»

en: Function key 6
gl: Tecla «F6»

en: Function key 7
gl: Tecla «F7»

en: Function key 8
gl: Tecla «F8»

en: Function key 9
gl: Tecla «F9»

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
gl: GNU Midnight Commander xa se está
    executando neste terminal.
    A compatibilidade de subterminal quedará deshabilitada.

en: Getting file
gl: Obtendo ficheiro

en: Go to matching &bracket
gl: Ir á coincidencia do &paréntese

en: Great than
gl: Maior que

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
gl: Fantastico! As suas táboas de terminal son correctas!
    Todas as teclas funcionan axeitadamente.

en: Grepping in %s
gl: Buscando en %s

en: Group
gl: Grupo

en: Group name
gl: Grupo

en: Help
gl: Axuda

en: Hmm,...
    %s
    doesn't look like a tar archive.
gl: Hmm,...
    %s
    non parece un arquivo de tipo tar.

en: Home key
gl: Tecla «Inicio»

en: Home on keypad
gl: «Inicio» do teclado numérico

en: If &size differs
gl: se o &Tamaño difire

en: In se&lection
gl: Na se&Lección

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
gl: O ficheiro esta incompleto. Desexa conservalo?

en: Inconsistent extfs archive
gl: Arquivo extfs inconsistente

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
gl: Enlaces inconsistentes para
    %s
    en arquivo cpio
    %s

en: Inconsistent tar archive
gl: Arquivo de tipo tar inconsistente

en: Information
gl: Información

en: Input / display codepage:
gl: Entrada / amosar xogo de caracteres:

en: Insert &date/time
gl: Inserir &Data e hora

en: Insert &literal...
gl: Inserir &Literalmente...

en: Insert key
gl: Tecla «Insert»

en: Insert on keypad
gl: «Insert» do teclado numérico

en: Internal error:
gl: Erro interno:

en: Invalid source pattern `%s'
gl: Patrón orixe incorrecto «%s»

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
gl: Parece ser que todas as suas teclas xa
    funcionan correctamente. Fantástico.

en: L&ynx-like motion
gl: Navegación ao estilo L&Ynx

en: Label for "%s":
gl: Etiqueta para «%s»:

en: Launches the file viewer on a file
gl: Abrir un ficheiro co visor

en: Layout
gl: Presentación

en: Learn &keys...
gl: Redefinir &Teclas...

en: Learn keys
gl: Redefinir teclas

en: Left arrow key
gl: Tecla «Frecha esquerda»

en: Left arrow keypad
gl: «Frecha esquerda» do teclado numérico

en: Less than
gl: Menor que

en: Line %lu Col %lu
gl: Liña %lu Col %lu

en: Link %s to:
gl: Crear ligazón a %s como:

en: Links:     %d
gl: Nº ligazóns: %d

en: Listing mode
gl: Modo de lista

en: Load definitions of key bindings from specified file
gl: Cargar asociacións de teclas desde o ficheiro indicado

en: Location:  %Xh:%Xh
gl: Ubicación:    %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
gl: Gardar rexistro dos dialogos ftp nun ficheiro

en: MC was unable to write ~/%s file, your old hotlist entries were not deleted
gl: MC non puido escribir o ficheiro ~/%s, a lista de favoritos antiga non foi eliminada

en: Macro recursion is too deep
gl: A macro é demasiado recursiva

en: Main options
gl:  Opcións principais

en: Mark &all
gl: Marcar &Todos

en: Minus
gl: Menos

en: Mo&ve
gl: Mo&Ver

en: Mode
gl: Modo

en: Mode:      %s (%04o)
gl: Modo:       %s (%04o)

en: Modified:  %s
gl: Modificado:  %s

en: More parsing errors will be ignored.
gl: O resto de erros de análise serán ignorados.

en: Move "%s" directory to:
gl: Mover o directorio «%s» a:

en: Moving %s
gl: Movendo %s

en: Name
gl: Nome

en: Name of new group
gl:  Nome do novo grupo:

en: New &Entry
gl: Nova &Entrada

en: New &Group
gl: Novo &Grupo

en: New hotlist entry
gl: Novo entrada

en: No node information
gl: Sen informacion sobre nodos

en: No space information
gl: Espazo libre descoñecido

en: Non&e
gl: Nin&Gún

en: None
gl: Ningún

en: Number sign #
gl: Signo de númeral #

en: OK
gl: Ben

en: Offset 0x%08lx
gl: Desprazamento 0x%08lx

en: On
gl: En

en: Other 8 bit
gl: Outro (8 bit)

en: Other command
gl: Outra orde

en: Overwrite all targets?
gl: Sobrescribir todos os ficheiros?

en: Overwrite this target?
gl: Sobrescribir este ficheiro?

en: Owner
gl: Propietario

en: Owner name
gl: Propietario

en: Owner:     %s/%s
gl: Propietario:      %s/%s

en: Page Down key
gl: Tecla «Av Pág»

en: Page Down keypad
gl: «Av Pág (páxina abaixo) do teclado numérico

en: Page Up key
gl: Tecla «Re Pág»

en: Page Up keypad
gl: «Re Pág» (páxina arriba) do teclado numérico

en: Pane&lize
gl: &Levar a panel

en: Password for \\%s\%s
gl: Contrasinal para \\%s\%s

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paste output of external command
gl: Pegar a saida dunha orde externa

en: Permission
gl: Permisos

en: Permissions (Octal)
gl: Permisos (Octal)

en: Pers&istent selection
gl: Selecció&N persistente

en: Pipe
gl: Canalización «|»

en: Pipe close failed
gl: Fallo ao pechar a canalización

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
gl: Por favor, prema a tecla %s
    e agarde ata que esta mensaxe desapareza.
    
    Logo, prema a tecla de novo e vexa se a mensaxe de «Conforme» aparece
    xunto o seu boton 
    
    Se quere cancelar, prema unha vez a tecla «Escape»
    e agarde.

en: Plus
gl: Máis

en: Premature end of cpio archive
    %s
gl: Fin prematuro do arquivo cpio
    %s

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
gl: Prema todas as teclas e comprobe se algunha non responde. Para

en: Press any key to continue...
gl: Prema calquera tecla para continuar...

en: Prime
gl: Primo

en: Print data directory
gl: Amosar directorio de datos

en: Print last working directory to specified file
gl: Gardar o nome do directorio nun ficheiro

en: Process block
gl: Procesar bloque

en: Question mark
gl: Signo de interrogación

en: Quick cd
gl: Cambiar directorio

en: Quit
gl: Saír

en: Quotation mark
gl: Comiñas (")

en: Re&gular expression
gl: Expresión &Regular

en: Replace
gl: Substituír

en: Request to run in color mode
gl: Solicitar a execución a cores

en: Requests to run in black and white
gl: Solicitar execución en branco e negro

en: Resets soft keys on HP terminals
gl: Restabelecer teclas en terminais HP

en: Resolving symlink...
gl: Resolvendo ligazón simbólica...

en: Reverse selec&tion
gl: &Inverter a selección

en: Right arrow key
gl: Tecla «Frecha dereita»

en: Right arrow keypad
gl: «Frecha dereita» do teclado numérico

en: Running
gl: Executándose

en: S&et marked
gl: &Estabelecer marcados

en: S&hell link...
gl: conexión por &Terminal...

en: S&kip
gl: &Ignorar

en: S&yntax file
gl: Ficheiro de sinta&Xe

en: SM&B link...
gl: conexión por &SMB...

en: SYMLINK
gl: LIGAZÓN

en: Save &as...
gl: Gardar &Como...

en: Save &mode...
gl: &Modo de gardar...

en: Save file &position
gl: Gardar &Posición no ficheiro

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
gl: O tamaño de xanela %dx%d non esta admitido.
    Verifique o valor da variábel de contorno TERM.

en: Script created:
gl: Script creado:

en: Search
gl: Buscar

en: Search &again
gl: Buscar de &Novo

en: Searching
gl: Buscando

en: Searching %s
gl: Buscando %s

en: Select &group
gl: Seleccionar &Grupo

en: Set &all
gl: &Todos

en: Set &groups
gl: Asigna &Grupos

en: Set &users
gl: Asigna &Usuarios

en: Set debug level
gl: Definir o nivel de depuración

en: Set initial line number for the internal editor
gl: Liña de comezo ao abrir un ficheiro co editor interno

en: Shift
gl: Maiús

en: Show directory s&izes
gl: Amosar &Tamaño dos directorios

en: Size:      %s
gl: Tamaño:     %s

en: Slash key
gl: «/» Barra inclinada

en: Slash on keypad
gl: «/» (barra) do teclado numérico

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
gl: Síntoo, as conexións con contrasinal aínda non son posíbeis.

en: Sort order
gl: Ordenar

en: Source
gl: Orixe

en: Source date: %s, size %llu
gl: Ficheiro orixe: data %s, tamaño %llu

en: Source date: %s, size %u
gl: Ficheiro orixe: data %s, tamaño %u

en: Space key
gl: Barra espaciadora

en: Specifies a color configuration
gl: Indicar unha configuración de cores

en: Start at:
gl: Comezar en:

en: Starting linear transfer...
gl: Iniciando transferencia en liña...

en: Stopped
gl: Detido

en: Subgroup - press ENTER to see list
gl: Subgrupo - prema INTRO para ver a lista

en: Switch &panels on/off
gl: Activar/desactivar &Paneis

en: Symbolic link
gl: Crear ligazón simbólica

en: Symbolic link filename:
gl: Nome da nova ligazón simbólica:

en: Synta&x highlighting
gl: sinta&Xe coreada

en: Syntax &highlighting...
gl: Sintaxe de &Resalte

en: Syntax file edit
gl: Editar ficheiro de sintaxe

en: Tab key
gl: Tecla «tabulador»

en: Tab spacing:
gl: Tamaño de tabulacións:

en: Target
gl: Destino

en: Target date: %s, size %llu
gl: Ficheiro destino: data %s, tamaño %llu

en: Target date: %s, size %u
gl: Ficheiro destino: data %s, tamaño %u

en: Target file already exists!
gl: O ficheiro destino xa existe!

en: Temporary files will be created in %s
gl: Os ficheiros temporais crearanse en %s

en: Temporary files will not be created
gl: Non se crearán ficheiros temporales

en: Terminal options
gl: Opcións de terminal

en: The TERM environment variable is unset!
gl: A variábel de contorno TERM está sen definir!

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0.  It seems that the installation failed.  Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
gl: O ficheiro %smc.ext cambiou coa version 3.0. Parece que está mal instalado.  Por favor, tente conseguir unha copia intacta dende o paquete Midnight Commander.

en: Tilda
gl: Til

en: Timeout for freeing VFSs:
gl: Desbotar os VFS logo de:

en: To run on slow terminals
gl: Para executar en terminais lentos

en: To&ggle mark
gl: Alter&Nar marcados

en: Toggle s&yntax highlighting
gl: Alternar a Sinta&Xe de resalte

en: Tries to use termcap instead of terminfo
gl: Intentar utilizar «termcap» no canto de «terminfo»

en: Type `exit' to return to the Midnight Commander
gl: Escriba «exit» para regresar ao Midnight Commander

en: Type writer wrap
gl: Máquina de escribir

en: Type:      %s
gl: Tipo:     %s

en: U&nselect group
gl: de-seleccionar G&Rrupo

en: UP--DIR
gl: DIR-ANT

en: UTF-8 output
gl: Saída UTF-8

en: Underline
gl: Subliñado

en: Understrike
gl: Duión baixo

en: Unexpected EOF on archive file
gl: Fin de arquivo (EOF) inesperado

en: Unexpected end of file
    %s
gl: Fin de ficheiro inesperado
    %s

en: Unknown tag on display format:
gl: Campo descoñecido no formato de pantalla:

en: Up arrow key
gl: Tecla «Frecha arriba»

en: Up arrow keypad
gl: «Frecha arriba» do teclado numérico

en: Use &passive mode
gl: usar modo &Pasivo

en: Use SPACE to change
gl: Use barra espaciadora para cambiar

en: Use passive mode over pro&xy
gl: Usar modo pasivo sobre pro&Xy

en: Use stickchars to draw
gl: Usar caracteres simples para recadros

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
gl: O formato semella non ser correcto. Recuperando o predeterminado.

en: Username:
gl: Usuario:

en: Using system-installed S-Lang library
gl: Utilizando a biblioteca S-Lang instalada

en: Using the ncurses library
gl: Utilizando a biblioteca «ncurses»

en: Using the ncursesw library
gl: Utilizando a biblioteca «ncursesw»

en: Vie&w file...
gl: Ve&R ficheiro

en: Virtual File System:
gl: (VFS) Sistema de ficheiros virtual:

en: Waiting to retry... %d (Control-C to cancel)
gl: Esperando antes de insistir... %d (Ctrl-C para cancelar)

en: Warning
gl: ¡ Atención !

en: Warning: Cannot change to %s.
gl: Coidado: Non é posíbel cambiar a %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
gl: Atención: marca %c incorrecta en %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
gl: Atención: liña incorrecta en %s:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
gl: Aviso: non é posíbel abrir o directorio %s

en: Warning: file %s not found
gl: Atención: non se atopa o ficheiro %s

en: Wildcard search
gl: Busca por comodín

en: With builtin Editor
gl: Editor de texto propio incluido

en: With internationalization support
gl: Compatibilidade para idioma local

en: With mouse support on xterm
gl: Compatibilidade para rato en xterm

en: With mouse support on xterm and Linux console
gl: Compatibilidade para rato en xterm e consola Linux

en: With multiple codepages support
gl: Compatibilidade para cambio de xogos de caracteres

en: With optional subshell support
gl: Compatibilidade subterminal optativa

en: With subshell support as default
gl: Compatibilidade terminal activa por omisión

en: With support for X11 events
gl: Compatibilidade para eventos X11

en: With support for background operations
gl: Compayibilidade para operacións en 2º plano

en: Word wrap line length:
gl: Ancho do parágrafo auto:

en: Wrap mode
gl: Autoaxuste de parágrafo

en: [dev]
gl: [disp]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
gl: [Este_directorio] [outro_directorio _de_panel]

en: `%s' is not a symbolic link
gl: '%s' non é unha ligazón simbólica

en: an option, ARROW KEYS
gl: unha opción, as frechas para

en: and T or INS to mark
gl: e T ou INS para marcar

en: auto m&Enus
gl: auto m&Enús

en: case &Sensitive
gl: distinguir &Maiúsculas

en: cd follows lin&Ks
gl: cd segue li&Gazóns

en: co&Mplete: show all
gl: co&Mpletar: amosar todos

en: command &Prompt
gl: &Liña de ordes

en: di&Ve into subdir if exists
gl: entrar en sub&Directorio se existe

en: directories
gl: directorios

en: directory
gl: directorio

en: execute/search by group
gl: executar/buscar por «grupo»

en: execute/search by others
gl: executar/buscar por «outros»

en: execute/search by owner
gl: executar/buscar por «propietario»

en: file
gl: ficheiro

en: files
gl: ficheiros

en: files/directories
gl: ficheiros/directorios

en: fish: Connected, home %s.
gl: fish: conectado, inicio en %s

en: fish: Disconnecting from %s
gl: fish: desconectando de %s

en: fish: Handshaking version...
gl: fish: negociando versión...

en: fish: Local read failed, sending zeros
gl: fish: fallo local de lectura, enviando ceros

en: fish: Reading directory %s...
gl: fish: lendo o directorio %s...

en: fish: Sending initial line...
gl: fish: enviando liña de inicio...

en: fish: Sending password...
gl: fish: enviando contrasinal de usuario...

en: fish: Setting up current directory...
gl: fish: preparando directorio actual...

en: fish: Waiting for initial line...
gl: fish: esperando liña de inicio...

en: fish: store %s: sending command...
gl: fish: gardar %s: enviando orden...

en: fish: storing %s %d (%lu)
gl: fish: gardando %s %d (%lu)

en: follow &Links
gl: seguir &Ligazóns

en: ftp anonymous password:
gl: Contrasinal para FTP anónimo:

en: ftpfs directory cache timeout:
gl: Desbotar o cache de ftpfs logo de:

en: ftpfs: CWD failed.
gl: ftpfs: produciuse un fallo ao executar CWD

en: ftpfs: Disconnecting from %s
gl: ftpfs: desconectando de %s

en: ftpfs: Invalid host name.
gl: ftpfs: nome de máquina incorrecto

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
gl: ftpfs: denegada autorización ao usuario %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
gl: ftpfs: lendo vía FTP o directorio %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
gl: ftpfs: produciuse un erro ao interromper: %s

en: ftpfs: abort failed
gl: ftpfs: fracasou a interrupción

en: ftpfs: aborting transfer.
gl: ftpfs: interrompendo a transferencia.

en: ftpfs: connection interrupted by user
gl: ftpfs: conexión interrompida polo usuario

en: ftpfs: connection to server failed: %s
gl: ftpfs: fracasou a conexión ao servidor: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
gl: ftpfs: non é posíbel crear socket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
gl: ftpfs: non é posíbel aplicar o «modo pasivo»

en: ftpfs: could not setup passive mode: %s
gl: ftpfs: non é posible aplicar o modo pasivo: %s

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
gl: ftpfs: non é posíbel realizar a ligazón simbólica

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
gl: ftpfs: produciuse un fallo; non hai onde repregarse

en: ftpfs: invalid address family
gl: ftpfs: familia de enderezos incorrecta

en: ftpfs: logged in
gl: ftpfs: autorizados

en: ftpfs: making connection to %s
gl: ftpfs: estabelecendo conexión con %s

en: ftpfs: sending login name
gl: ftpfs: enviando nome de usuario

en: ftpfs: sending user account
gl: ftpfs: enviando conta de usuario

en: ftpfs: sending user password
gl: ftpfs: enviando contrasinal de usuario

en: ftpfs: storing file %lu (%lu)
gl: ftpfs: gardando ficheiro %lu (%lu)

en: group
gl: grupo

en: h&Intbar visible
gl: &Suxestions visíbeis

en: key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
gl: nela. Use o tabulador para moverse.

en: ma&Rk moves down
gl: Ma&Rcar e avanzar

en: menu&Bar visible
gl: Amosar &Barra de Menú

en: mi&X all files
gl: Me&Sturar todos os ficheiros

en: non-local vfs
gl: VFS non-local

en: on dumb &Terminals
gl: só en terminais &Bobas

en: other
gl: outros

en: output lines
gl: liñas de saída

en: owner
gl: propietario

en: pe&Rmissions
gl: Pe&Rmisos

en: preserve &Attributes
gl: Preservar &Atributos

en: read by group
gl: lectura por «grupo»

en: read by others
gl: lectura por «outros»

en: read by owner
gl: lectura por «propietario»

en: rotatin&G dash
gl: &Hélice de actividade

en: safe de&Lete
gl: &Borrado seguro

en: sec
gl: s.

en: set group ID on execution
gl: executar con ID do grupo

en: set user ID on execution
gl: executar con ID do usuario

en: shell &Patterns
gl: &Patróns da consola

en: show &Backup files
gl: Amosar ficheiros de res&Paldo

en: show &Hidden files
gl: Amosar fic&Heiros agochados

en: show &Mini status
gl: Amosar &Mini-estado

en: sort|h
gl: sort|c

en: sort|s
gl: sort|t

en: sort|u
gl: sort|o

en: sticky bit
gl: bit pegañento

en: to move between options
gl: moverse nas opcións

en: to:
gl: a:

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
gl: undelfs: cargando información de ficheiros eliminados %d nodos-i

en: undelfs: reading block bitmap...
gl: undelfs: lendo mapa de bloques...

en: undelfs: reading inode bitmap...
gl: undelfs: lendo mapa de nodos-i...

en: use internal ed&It
gl: usar ed&Itor interno

en: user &Mini status
gl: &Mini-estado de usuario

en: which keys are not marked with OK.  Press space on the missing
gl: redefinila, prema a barra espaciadora ou faga clic co rato

en: with terminfo database
gl: e terminais segundo terminfo

en: write by group
gl: escritura por «grupo»

en: write by others
gl: escritura por «outros»

en: write by owner
gl: escritura por «propietario»

en: zeros
gl: ceros

en: ~/.netrc file has incorrect mode.
    Remove password or correct mode.
gl: O ficheiro /.netrc contén un contrasinal.
    Quítea ou restrinxa os permisos de lectura.
