dpkg - en to nb translation catalogue (879 entries)

en: 
         Not modified since installation.
nb: 
         Ikke endret siden installasjonen.

en: 
     ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
nb: 
     ==> Slettet (av deg eller av et skript) siden installasjonen.

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
nb: 
     ==> Fila på systemet er opprettet av deg eller et skript.
     ==> Fila finnes også i pakken fra pakkevedlikeholderen.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
nb: 
     ==> Endret (av deg eller av et skript) siden installasjonen.

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
nb: 
     pakkers utestående utløsere som er eller kan være uløselige:

en: 
    Configuration file `%s'
nb: 
    Oppsettsfil «%s»

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
nb: 
    Oppsettsfila «%s» finnes ikke på systemet.
    Installerer ny oppsettsfil siden du ønsker det.

en: 
    Use `dpkg' to install and remove packages from your system, or
    `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management.  Packages
    unpacked using `dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
nb: 
    Bruk «dpkg» til å installere og fjerne pakker fra systemet, eller
    «dselect» eller «aptitude» for brukervennlig pakkehåndtering. Pakker
    som er pakket ut med «dpkg-deb --extract» vil ikke bli installert riktig.

en:      Version in package is the same as at last installation.
nb:      Versjonen i pakken er den samme som ved siste installasjon.

en:      not a plain file          %.255s
nb:      ikke en vanlig fil          %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
nb:    Hva vil du gjøre med det? Dine valg er:
        Y eller I : Installer pakkevedlikeholderens versjon
        N eller O : Ta vare på den versjonen som er installert
            D     : Vis forskjellen mellom versjonene
            Z     : Send denne prosessen til bakgrunnen for å undersøke nærmere

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
nb:   %.250s (versjon %.250s) er tilstede og %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
nb:   %.250s (versjon %.250s) vil bli installert.

en:   %.250s is %s.
nb: %.250s er %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
nb:   %.250s er installert, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s is not installed.
nb:   %.250s er ikke installert.

en:   %.250s is to be deconfigured.
nb:   Oppsettet av %.250s skal fjernes.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
nb:   %.250s skal installeres, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
nb:   %.250s skal fjernes.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
nb:   %.250s er pakket ut, men er aldri satt opp.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
nb:   %.250s er pakket ut, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
nb:   %.250s siste oppsatte versjon er %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
nb:   %.250s tilbyr %.250s og er tilstede og %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
nb:   %.250s tilbyr %.250s og skal installeres.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
nb:   %.250s tilbyr %.250s, men er %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
nb:   %.250s tilbyr %.250s, men oppsettet skal fjernes.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
nb:   %.250s tilbyr %.250s, men skal fjernes.

en:   %s (%s) provides %s.
nb:   %s (%s) tilbyr %s.

en:   -h|--help                        Show this help message.
      --version                        Show the version.
nb:   -h|--help                        Viser denne hjelpmeldingen.
      --version                        Viser versjonsnummeret.

en:   Package %s awaits trigger processing.
nb:  Pakke %s venter på utløserbehandling.

en:   Package %s is not configured yet.
nb:   Pakke %s er ikke satt opp enda.

en:   Package %s is not installed.
nb: Pakken %s er ikke installert.

en:   Package %s is to be removed.
nb:  Pakke %s skal fjernes.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
nb:  Pakke %s som gir %s venter på utløserbehandling.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
nb:   Pakke %s som gir %s er ikke satt opp enda.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
nb: Pakken %s som gir %s er ikke installert.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
nb:  Pakke %s som gir %s skal fjernes.

en:   Version of %s on system is %s.
nb:   Versjon av %s på systemet er %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
nb:   Versjonen av %s som skal settes opp er %s.

en:   link currently absent
nb:   lenke er borte for øyeblikket

en:   link currently points to %s
nb:   lenke peker for øyeblikket til %s

en:  %d in %s:
nb:  %d i %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
nb[0]:  %d pakke, fra følgende avsnitt:
nb[1]:  %d pakker, fra følgende avsnitt:

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
nb:  %s (%s) ødelegger %s og er %s.

en:  %s (not a plain file)
nb:  %s (ikke en vanlig fil)

en:  (actually `%s')
nb:  (faktisk «%s»)

en:  ==> Keeping old config file as default.
nb:  ==> Tar vare på den gamle oppsettsfila som standard.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
nb:  ==> Pakkedistributøren har gitt ut en oppdatert versjon.

en:  ==> Using current old file as you requested.
nb:  ==> Bruker den gamle fila siden du ønsker det.

en:  ==> Using new config file as default.
nb:  ==> Bruker den nye oppsettsfila som standard.

en:  ==> Using new file as you requested.
nb:  ==> Bruker den nye fila siden du ønsker det.

en:  Package %s: part(s)
nb:  Pakke %s: del(er)

en:  The default action is to install the new version.
nb:  Standardhandlinga er å installere den nye versjonen.

en:  The default action is to keep your current version.
nb:  Standardhandlingen er å ta vare på den versjonen som er installert.

en:  and
nb:  og

en:  depends on
nb:  krever

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
nb[0]: %d fil eller kataloger er for øyeblikket installert.)
nb[1]: %d filer og kataloger er for øyeblikket installerte.)

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
nb[0]: %d etterspurt kontrollkomponent mangler
nb[1]: %d etterspurte kontrollkomponenter mangler

en: %s (subprocess): %s
nb: %s (underprosess): %s

en: %s - priority %d
nb: %s - prioritet %d

en: %s breaks %s
nb: %s ødelegger %s

en: %s conflicts with %s
nb: %s er i konflikt med %s

en: %s corrupt: %s
nb: %s korrupt: %s

en: %s depends on %s
nb: %s krever %s

en: %s enhances %s
nb: %s forbedrer %s

en: %s is missing
nb: %s mangler

en: %s is not properly installed - ignoring any dependencies on it.
nb: %s er ikke skikkelig installert - ignorerer pakkekrav.

en: %s pre-depends on %s
nb: %s før-krever %s

en: %s recommends %s
nb: %s anbefaler %s

en: %s suggests %s
nb: %s foreslår %s

en: %s: compression
nb: %s: komprimering

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
nb: %s: oppsettsfila «%.250s» er ingen vanlig fil eller symbolsk lenke (= «%s»)

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
nb: %s: oppsettsfila «%.250s» blir til et degenerert filnavn
     («%s» er en symbolsk lenke til «%s»)

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
nb: %s: oppsettsfila «%s» er en lenke som peker til seg selv
     (= «%s»)

en: %s: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
nb: %s: sirkel funnet under behandling av utløsere:
     kjede av pakker med utløsere som er eller kan være ansvarlige:

en: %s: decompression
nb: %s: dekomprimering

en: %s: error binding input to bzip2 stream
nb: %s: klarte ikke binde inndata til bzip2-strøm

en: %s: error binding input to gzip stream
nb: %s: klarte ikke binde inndata til gzip-strøm

en: %s: error binding output to bzip2 stream
nb: %s: klarte ikke binde utdata til bzip2-strøm

en: %s: error binding output to gzip stream
nb: %s: klarte ikke binde utdata til gzip-strøm

en: %s: error processing %s (--%s):
     %s
nb: %s: Feil ved behandling av %s (--%s):
     %s

en: %s: error while cleaning up:
     %s
nb: %s: feil ved opprydding:
     %s

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
nb: %s: klarte ikke lenke «%.250s» til «%.250s»: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
nb: %s: klarte ikke fjerne «%.250s» (før overskriving): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
nb: %s: klarte ikke fjerne «%.250s»: %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
nb: %s: klarte ikke fjerne den gamle sikkerhetskopien «%.250s»: %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
nb: %s: klarte ikke fjerne den gamle distribuerte versjonen «%.250s»: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
nb: %s: klarte ikke endre navnet på «%.250s» til «%.250s»: %s

en: %s: internal bzip2 read error
nb: %s: intern bzip2-lesefeil

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
nb: %s: intern bzip2-lesefeil: «%s»

en: %s: internal bzip2 write error
nb: %s: intern bzip2-skrivefeil

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
nb: %s: intern bzip2-skrivefeil: «%s»

en: %s: internal gzip read error
nb: %s: intern gzip-lesefeil

en: %s: internal gzip read error: '%s'
nb: %s: intern gzip-lesefeil: «%s»

en: %s: internal gzip write error
nb: %s: intern gzip-skrivefeil

en: %s: internal gzip write error: %s
nb: %s: intern gzip-skrivefeil: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
nb: %s: intern gzip-skrivefeil: «%s»

en: %s: trigger records not yet in existence
nb: %s: det finnes enda ikke utløseroppføringer

en: %s: triggers data directory not yet created
nb: %s: Mappe for utløserdata ikke enda opprettet

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
nb: %s: klarte ikke lese lenken for oppsettsfila «%s»
     (= «%s»): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
nb: %s: fant ikke oppsettsfila «%s»
     (= «%s»): %s

en: %s: unrecoverable fatal error, aborting:
     %s
nb: %s: ugjenopprettelig kritisk feil, avbryter:
     %s

en: %s: warning: %s
nb: %s: advarsel: %s

en: %s:%s:%d: internal error: %s
nb: %s:%s:%d: intern feil: %s

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
nb: «%s» inneholder brukerdefinert prioritetsverdi «%s»

en: '%s' contains user-defined field '%s'
nb: «%s» inneholder brukerdefinert felt «%s»

en: '%s' does not take a value
nb: «%s» skal ikke ha noen verdi

en: '%s' field, reference to '%.255s': error in version
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»: feil i versjon

en: '%s' needs a value
nb: «%s» trenger en verdi

en: '%s' not found in PATH or not executable.
nb: «%s» ikke funnet i PATH eller ikke kjørbar.

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
nb: (Legg merke til at %s er forsvunnet, og fullstendig erstattet.)

en: (Reading database ...
nb: (Leser database ...

en: (no `control' file in control archive!)
nb: (ingen «control»-fil i kontrollarkivet)

en: (no description available)
nb: (ingen beskrivelse tilgjengelig)

en: , core dumped
nb: ,  lagret minnet

en: -%c option does not take a value
nb: valget -%c skal ikke ha noen parameter

en: -%c option takes a value
nb: valget -%c trenger en parameter

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
nb: --%s --pending tar ingen parametre som ikke er valg

en: --%s --recursive needs at least one path argument
nb: --%s --recursive trenger minst én sti-parameter

en: --%s needs <name>
nb: --%s krever <navn>

en: --%s needs <name> <path>
nb: --%s krever <navn> <sti>

en: --%s needs a .deb filename argument
nb: --%s krever et .deb-filnavn som parameter

en: --%s needs a <directory> argument
nb: --%s krever en <katalog>-parameter

en: --%s needs a <file> argument
nb: --%s krever en <fil>-parameter

en: --%s needs a single argument
nb: --%s krever en enkel parameter

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
nb: --%s krever en målkatalog.
    Kanskje du mente å bruke «dpkg --install»?

en: --%s needs at least one package archive file argument
nb: --%s trenger minst én pakkearkivfil som parameter

en: --%s needs at least one package name argument
nb: --%s trenger minst ett pakkenavn som parameter

en: --%s needs exactly one Packages file argument
nb: --%s trenger akkurat én «Packages»-fil som parameter

en: --%s option does not take a value
nb: valget --%s skal ikke ha noen parameter

en: --%s option takes a value
nb: valget --%s trenger en parameter

en: --%s requires one or more part file arguments
nb: --%s tar en eller flere delfilparametre

en: --%s takes at most two arguments
nb: --%s tar høyst to parametre

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
nb: --%s tar høyst to parametre (.deb og katalog)

en: --%s takes no arguments
nb: --%s tar ingen parametre

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
nb: --%s tar bare én parameter (.deb-filnavn)

en: --add needs four arguments
nb: --add krever fire parametre

en: --auto requires exactly one part file argument
nb: --auto krev nøyaktig én delfilparameter

en: --auto requires the use of the --output option
nb: --auto krever at du bruker alternativet --output

en: --build takes at most two arguments
nb: --build tar høyst to parametre

en: --command-fd only takes one argument
nb: --command-fd tar bare en parameter

en: --command-fd takes one argument, not zero
nb: --command-fd tar en parameter, ikke null

en: --compare-versions bad relation
nb: --compare-versions ugyldig relasjon

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
nb: --compare-versions tar tre parametre: <versjon> <relasjon> <versjon>

en: --contents takes exactly one argument
nb: --contents tar akkurat én parameter

en: --debug requires an octal argument
nb: -- debug krever en oktal parameter

en: --ignore-depends requires a legal package name. `%.250s' is not; %s
nb: --ignore-depends krever et gyldig pakkenavn. «%.250s» er ikke gyldig; %s

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
nb: --install trenger <lenke> <navn> <sti> <prioritet>

en: --search needs at least one file name pattern argument
nb: --search krever minst ett filnavnsmønster som parameter

en: --slave needs <link> <name> <path>
nb: --slave trenger <lenke> <navn> <sti>

en: --slave only allowed with --install
nb: --slave bare tillatt med --install

en: --split needs a source filename argument
nb: --split krever et kildefilnavn som parameter

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
nb: --split tar høyst ett kildefilnavn og målprefiks

en: --update given but %s does not exist
nb: --update oppgitt men %s eksisterer ikke

en: --update is useless for --remove
nb: --update er meningsløs for --remove

en: ; however:
nb: . Men:

en: <compress> from tar -cf
nb: <komprimer> fra tar -cf

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main `control' file.
nb: <deb> er filnavnet på et arkiv i Debian-format.
    <cfil> er navnet på en administrativ filkomponent.
    <cfelt> er navnet på et felt i 'control'-fila.

en: <decompress>
nb: <dekomprimer>

en: <link> and <path> can't be the same
nb: <lenke> og <sti> kan ikke være like

en: <package status and progress file descriptor>
nb: <pakkestatus og fremdriftsfilindikator>

en: <standard error>
nb: <standard feil>

en: <standard input>
nb: <standard inndata>

en: <standard output>
nb: <standard utdata>

en: Adding '%s'
nb: Legger til «%s»

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
nb: Alternative %s uendret fordi valg %s ikke er tilgjengelig.

en: An override for '%s' already exists, aborting.
nb: En tilsidesettelse for «%s» eksisterer allerede, avbryter.

en: An override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored.
nb: En tilsidesettelse for «%s» finnes allerede, men --force oppgitt så det vil bli ignorert.

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
nb: En annen prosess har låst databasen for skriving og kan for øyeblikket
    endre den. Noen av de følgende	problemene kan komme av nettopp det.

en: Authenticating %s ...
nb: Godkjenner %s ...

en: Call %s.
nb: Kjør %s.

en: Cannot divert directories
nb: Kan ikke omdirigere kataloger

en: Closing brace missing in format
nb: Høyreparentes mangler i formatet

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <file>
                               add a new entry into the database.
      --remove <file>          remove file from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
nb: Kommander:
      --add <eier> <gruppe> <modus> <fil>
                               legg til ny oppføring i databasen.
      --remove <fil>           fjern fil fra databasen.
      --list [<glob-mønster>]  list nåværende overstyringer i databasen.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
nb: Kommandoer:
      --check-supported                Undersøk om den kjørende dpkg støtter utløsere.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile> ...]    Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield> ...]  Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
nb: Kommando:
      -b|--build <katalog> [<deb>]      Bygg et arkiv.
      -c|--contents <deb>               Vis innhold.
      -I|--info <deb> [<cfil>...]       Informasjon til standard-ut.
      -W|--show <deb>                   Vis opplysninger om pakke.
      -f|--field <deb> [<cfelt>...]     Vis felt til standard-ut.
      -e|--control <deb> [<katalog>]    Hent ut kontrollopplysninger.
      -x|--extract <deb> <katalog>      Hent ut filer.
      -X|--vextract <deb> <katalog>     Hent ut og vis filer.
      --fsys-tarfile <deb>              Utdata til tar-fil.

en: Commands:
      -i|--install       <.deb file name> ... | -R|--recursive <directory> ...
      --unpack           <.deb file name> ... | -R|--recursive <directory> ...
      -A|--record-avail  <.deb file name> ... | -R|--recursive <directory> ...
      --configure        <package> ... | -a|--pending
      --triggers-only    <package> ... | -a|--pending
      -r|--remove        <package> ... | -a|--pending
      -P|--purge         <package> ... | -a|--pending
      --get-selections [<pattern> ...] Get list of selections to stdout.
      --set-selections                 Set package selections from stdin.
      --clear-selections               Deselect every non-essential package.
      --update-avail <Packages-file>   Replace available packages info.
      --merge-avail <Packages-file>    Merge with info from file.
      --clear-avail                    Erase existing available info.
      --forget-old-unavail             Forget uninstalled unavailable pkgs.
      -s|--status <package> ...        Display package status details.
      -p|--print-avail <package> ...   Display available version details.
      -L|--listfiles <package> ...     List files `owned' by package(s).
      -l|--list [<pattern> ...]        List packages concisely.
      -S|--search <pattern> ...        Find package(s) owning file(s).
      -C|--audit                       Check for broken package(s).
      --print-architecture             Print dpkg architecture.
      --compare-versions <a> <op> <b>  Compare version numbers - see below.
      --force-help                     Show help on forcing.
      -Dh|--debug=help                 Show help on debugging.
nb: Kommandoer:
      -i|--install       <.deb filnavn> ... | -R|--recursive <katalog> ...
      --unpack           <.deb filnavn> ... | -R|--recursive <katalog> ...
      -A|--record-avail  <.deb filnavn> ... | -R|--recursive <katalog> ...
      --configure        <pakke> ... | -a|--pending
      --triggers-only    <pakke> ... | -a|--pending
      -r|--remove        <pakke> ... | -a|--pending
      -P|--purge         <pakke> ... | -a|--pending
      --get-selections [<mønster> ...] send liste over valgene til standard-ut.
      --set-selections                 oppgi pakkevalgene fra standard-inn.
      --clear-selections               fjern alle valgte ikke-essensielle pakker.
      --update-avail <Packages-file>   bytt ut informasjon om tilgjengelige pakker.
      --merge-avail <Packages-file>    flett med informasjon fra fil.
      --clear-avail                    slett eksisterende info om tilgjengelige pakker.
      --forget-old-unavail             glem utilgjengelige, ikke installerte pakker.
      -s|--status <pakke> ...        vis detaljer om pakkestatus.
      -p|--print-avail <pakke> ...    vis tilgjengelig versjoner.
      -L|--listfiles <pakke> ...     vis de filene som kommer fra pakke(r).
      -l|--list [<mønster> ...]        vis oversiktlig pakkeliste.
      -S|--search <mønster> ...        finn pakke/pakker som inneholder file(r).
      -C|--audit                       sjekk for ødelagte pakke(r).
      --print-architecture             vis målarkitektur.
      --compare-versions <a> <op> <b>  sammenlikne versjonsnummer, se nedenfor.
      --force-help                     vis hjelp om tvinging.
      -Dh|--debug=help                 vis hjelp om avlusing.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
nb: Kommandoer:
      -s|--split <fil> [<prefiks>]     Del opp et arkiv.
      -j|--join <del> <del> ...        Føy sammen deler.
      -I|--info <del> ...             Vis info om en del.
      -a|--auto -o <alt sammen> <del>   Automatisk samla opp deler.
      -l|--listq                       List opp deler som ikke passer.
      -d|--discard [<filnavn> ...]     Vrak deler som ikke passer.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
nb: Kommandoer:
      [--add] <fil>            legg til en omdirigering.
      --remove <fil>           fjern omdirigeringen.
      --list [<glob-mønster>]  vis filomdirigeringer.
      --listpackage <fil>      vis hvilken pakke som omdirigerer filen.
      --truename <fil>         vis omdirigert fil.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
nb: Sammenlikningsoperatorer til --compare-versions er:
      lt le eq ne ge gt       (se på «ingen versjon» som eldre enn andre versjoner);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (se på «ingen versjon» som nyere enn andre versjoner);
      < << <= = >= >> >       (bare for kompatibilitet med syntaksen i kontrollfila).

en: Configured-Version for package with inappropriate Status
nb: Oppsatt versjon for pakke med status som ikke passer

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
nb: Opphavsrett (C) 1994-1996 Ian Jackson.

en: Copyright (C) 1995 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    Copyright (C) 2010 Guillem Jover.
nb: Opphavsrett (C) 1995 Ian Jackson.
    Opphavsrett (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    Opphavsrett (C) 2010 Guillem Jover.

en: Copyright (C) 1995 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000-2002 Wichert Akkerman.
    Copyright (C) 2009-2010 Raphael Hertzog.
nb: Opphavsrett (C) 1995 Ian Jackson.
    Opphavsrett (C) 2000-2002 Wichert Akkerman.
    Opphavsrett (C) 2009-2010 Raphael Hertzog.

en: Copyright (C) 2000, 2001 Wichert Akkerman.
    Copyright (C) 2006-2009 Guillem Jover.
nb: Opphavsrett (C) 2000, 2001 Wichert Akkerman.
    Opphavsrett (C) 2006-2009 Guillem Jover.

en: Current 'best' version is '%s'.
nb: Nåværende «beste» versjon er «%s».

en: De-configuring %s ...
nb: Fjerner oppsettet av %s ...

en: De-configuring %s, to allow removal of %s ...
nb: Fjerner oppsettet av %s, slik at %s kan fjernes ...

en: Debian %s package management program query tool version %s.
nb: Debian %s pakkehåndteringsprogram spørreverktøy versjon %s.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
nb: Debian %s pakkeutløserprogram versjon %s.

en: Debian %s version %s.
nb: Debian %s versjon %s.

en: Debian `%s' package archive backend version %s.
nb: Debian «%s» pakkearkiv-bakgrunnsmotor versjon %s.

en: Debian `%s' package management program version %s.
nb: Debian «%s» brukergrensesnitt for pakkehåndtering versjon %s.

en: Debian `%s' package split/join tool; version %s.
nb: Debian «%s» pakkeverktøy for å dele opp/slå sammen; versjon %s.

en: Deleted %s.
nb: Slettet %s.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
nb: Ønsket=Ukjent/Installer/Fjern/Rens ut/Hold tilbake
    | Status=Ikke/Inst/Oppsettsfiler/Ikke pakket ut/HalvT-satt-opp/Halvt-inst/Ut-ventende
    |/ Feil?=(ingen)/Må inst. på nytt (Status,Feil: versalar=dumt)

en: EOF after field name `%.*s'
nb: slutt på fila etter feltnavn «%.*s»

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
nb: slutt på fil før verdien til feltet «%.*s» (mangler linjeskift til slutt)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
nb: slutt på fil i verdien for feltet «%.*s» (mangler avsluttende linjeskift)

en: EOF on stdin at conffile prompt
nb: slutt på fil ved standard-inn ved oppsettsfilprompt

en: Error in format
nb: Feil i format

en: Errors were encountered while processing:
nb: Det oppsto feil ved behandling av:

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
nb: Fila «%.250s» er ikke en del av et oppdelt arkiv.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
nb: Formatsyntaks:
      Et format er den strengen som blir brukt for å vise en pakke. Formatet
      kan inneholde de vanlige escape-sekvensene \n (linjeskift), \r (vognretur)
      eller \\ (ren omvendt skråstrek). Pakkeopplysninger kan tas med ved
      å sette inn variabelreferanser til pakkefelt med syntaksen
      ${var[;bredde]}. Feltene vil være høyrejusterte, med mindre bredden er 
    negativ. I så fall vil de være venstrejusterte.

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
nb[0]: Informasjon om %d pakke ble oppdatert.
nb[1]: Informasjon om %d pakker ble oppdatert.

en: Installing new version of config file %s ...
nb: Installerer ny versjon av oppsettsfila %s ...

en: Junk files left around in the depot directory:
nb: Søplefiler som ligger igjen i depotkatalogen:

en: Leaving '%s'
nb: Forlater «%s»

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
nb: MS-DOS-slutt på fila (^Z) i feltnavn «%.*s»

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
nb: MSDOS-tegn for slutt på fil i verdien for feltet «%.*s» (mangler linjeskift?)

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
nb: Flere kopier av pakken %s er pakket ut i denne
     omgangen. Setter bare opp én gang.

en: Name
nb: Navn

en: No diversion '%s', none removed.
nb: Ingen omdirigering «%s», ingenting fjernet.

en: No override present.
nb: Ingen tilsidesettelse tilstede.

en: No packages found matching %s.
nb: Fant ingen pakker som passer til «%s».

en: No versions available.
nb: Ingen versjoner tilgjengelig.

en: Nothing to configure.
nb: Ingenting å sette opp.

en: Only exact versions may be used for Provides
nb: Bare nøyaktige versjoner kan brukes i Provides

en: Options:
      --admindir <directory>   set the directory with the statoverride file.
      --update                 immediately update file permissions.
      --force                  force an action even if a sanity check fails.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
nb: Valg:
      --admindir <mappe>       sett mappa med statoverride-filen.
      --update                 oppdater filrettigheter umiddelbart.
      --force                  tving en handling selvom kontrollsjekk feiler.
      --quiet                  stillekjøring, minimal utskrift.
      --help                   vis denne hjelpmeldingen.
      --version                vis versjonen.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
nb: Valg:
      --admindir=<directory>           Bruk <mappe> istedenfor %s.
      --by-package=<package>           Overstyr utløserventer (normalt satt av dpkg).
      --no-await                       Ingen pakke trenger å vente på behandlingen.
      --no-act                         Bare test - ikke faktisk endre noe.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
nb: Alternativ:
      --admindir=<katalog>          Bruk <katalog> istedenfor %s
      -f|--showformat=<format>      Bruk alternativt format for --show

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>,...
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-...                Override problems (see --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Stop when problems encountered.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
nb: Valg:
      --admindir=<mappe>         Bruk <mappe> i stedet for %s.
      --root=<mappe>             Installer på alternativt system med en annen filrot.
      --instdir=<mappe>          Skift installasjonsrot uten å skifte administrasjonsmappe.
      --path-exclude=<mønster>   Ikke installer til stier som samsvarer med skallmønster.
      --path-include=<mønster>   Inkluder et mønster etter en tidligere ekskludering.
      -O|--selected-only         Hopp over pakker som ikke er valgt for installasjon/oppgradering.
      -E|--skip-same-version     Hopp over pakker der den samme versjonen er installert fra før.
      -G|--refuse-downgrade      Hopp over pakker med lavere versjonsnummer enn den installerte.
      -B|--auto-deconfigure      Installer selv om det kommer til å ødelegge andre pakker.
      --[no-]triggers            Hopp over eller tving etterfølgende utløserbehandling.
      --no-debsig                Ikke prøv å bekrefte pakkesignaturer.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Vis bare det som kommer til å skje - uten å gjøre det.
      -D|--debug=<oktal>         Slå på avlusing - se -Dhelp eller --debug=help
      --status-fd <n>            Send statusendringsoppdateringer til fildeskriptor <n>.
      --log=<filnavn>            Logg statusendringer og handlinger til <filnavn>.
      --ignore-depends=<pakke>,...   Ignorer pakkekrav med pakken <pakke>.
      --force-...                    Tving gjennom operasjon (se --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...    Stopp når problem oppstår.
      --abort-after <n>              Avbryt etter <n> feil.

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               For -j (default is <package>-<version>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
    
    Exit status: 0 = OK;  1 = -a is not a part;  2 = trouble!
nb: Valg:
          --depotdir <katalog>      bruk <katalog> i steden for %s/%s.
          -S|--partsize <størrelse>  i Kb, for -s (standard er 450).
          -o|--output <fil>         for -j (standard er <pakke>-<versjon>.deb).
          -Q|--npquiet              vær stille når -a ikke er en del.
          --msdos                   lag 8.3-filnavn.
    
    Avslutningstatus: 0 = OK;  1 = -a er ikke en del;  2 = problem!

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
nb: Valg:
      --package <pakke>        navnet på pakken hvor kopien av <fil> ikke
                               blir omdirigert.
      --local                  alle pakkenes versjoner er omdirigert.
      --divert <omdiriger-til> navnet brukt av andre pakkers versjoner.
      --rename                 faktisk flytte filen ut av veien (eller tilbake).
      --admindir <mappe>       sett mappa med omdirigeringsfilene.
      --test                   ikke gjør noe, bare demonstrer.
      --quiet                  stille operasjon, mimimalt med utskrift.
      --help                   vis denne hjelpmeldingen.
      --version                vis versjonen.

en: Options:
      --showformat=<format>            Use alternative format for --show.
      -D                               Enable debugging output.
      --old, --new                     Select archive format.
      --nocheck                        Suppress control file check (build bad
                                         packages).
      -z#                              Set the compression level when building.
      -Z<type>                         Set the compression type used when building.
                                         Allowed types: gzip, xz, bzip2, lzma, none.
nb: Valg:
      --showformat=<format>      Bruk alternativt format til --show.
      -D                         Vis avlusingsdata.
      --old, --new               Velg arkivformat.
      --nocheck                  Ikke sjekk kontrollfil (bygg ugyldig pakke).
      -z#                        Setter komprimeringsnivå ved bygging.
      -Z<type>                   Setter komprimeringstypen som skal brukes ved bygging.
                                 Tillatte typer: gzip, xz, bzip2, lzma, ingen.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
nb: Pakken %s er holdt tilbake, og blir ikke rørt. Bruk --force-hold for å tvinge gjennom behandling.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
nb: Pakken %s er nevnt flere ganger, behandler bare én gang.

en: Package %s was on hold, processing it anyway as you requested
nb: Pakken %s var holdt tilbake, men blir behandlet likevel siden du ønsker det

en: Package `%s' does not contain any files (!)
nb: Pakken «%s» inneholder ingen filer (!)

en: Package `%s' is not available.
nb: Pakken «%s» er ikke tilgjengelig.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
nb: Pakken «%s» er ikke installert og det finnes ingen informasjon om den.

en: Package `%s' is not installed.
nb: Pakken «%s» er ikke installert.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting a removal.
nb: Pakken er i en veldig dårlig, inkonsistent tilstand. Du bør
    installere pakken på nytt før du prøver å fjerne den.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting configuration.
nb: Pakken er i en veldig inkonsistent tilstand, og bør
    installeres på nytt før du setter den opp.

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
nb: En pakke som ikke er installert har oppsettsfiler.De blir ignorert

en: Packages not yet reassembled:
nb: Pakker som ikke er satt sammen igjen:

en: Part %d of package %s filed (still want
nb: Del %d av pakken %s er lagret (ønsker ennå

en: Path
nb: Sti

en: Pre-Depends field
nb: Pre-Depends felt

en: Preparing to replace %s %s (using %s) ...
nb: Gjør klar til å bytte ut %s %s (ved bruk av %s) ...

en: Press enter to keep the current choice[*], or type selection number:
nb: Trykk Enter for å beholde det gjeldende valget[*] eller skriv et valgnummer:

en: Priority
nb: Prioritet

en: Processing triggers for %s ...
nb: Behandler utløsere for %s ...

en: Processing was halted because there were too many errors.
nb: Behandlingen ble stoppet på grunn av for mange feil.

en: Purging configuration files for %s ...
nb: Renser ut oppsettsfiler for %s ...

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
nb[0]: Setter sammen pakken %s fra %d del:
nb[1]: Setter sammen pakken %s fra %d deler:

en: Recorded info about %s from %s.
nb: Tatt vare på informasjon om %s fra %s.

en: Removing %s ...
nb: Fjerner %s ...

en: Removing '%s'
nb: Fjerner «%s»

en: Replaced by files in installed package %s ...
nb: Byttet ut med filer i den installerte pakken %s ...

en: Replacing available packages info, using %s.
nb: Bytter ut informasjon om tilgjengelige pakker, ved hjelp av %s.

en: Replacing files in old package %s ...
nb: Bytter ut filer i den gamle pakken %s ...

en: Selecting previously deselected package %s.
nb: Velger den tidligere fravalgte pakken %s.

en: Selection
nb: Valg

en: Setting up %s (%s) ...
nb: Setter opp %s (%s) ...

en: Skip invalid line: %s
nb: Hoppet over ugyldig linje: %s

en: Skip unknown alternative %s.
nb: Hopp over ukjent alternativ %s.

en: Skipping deselected package %s.
nb: Hopper over den fravalgte pakken %s.

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
nb: De følgende pakkene venter på behandling av utløsere de har aktivert
    i andre pakker. Denne behandlingen kan bli startet ved å bruke
    dselect eller dpkg --configure --pending (eller dpkg --triggers-only):

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
nb: De følgende pakkene er i uorden på grunn av alvorlige problemer under
    installasjonen. De må installeres på nytt for at de (og eventuelle pakker
    som er avhengige av dem) skal virke skikkelig:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
nb: De følgende pakkene er bare halvveis oppsatte, sannsynligvis fordi
    det oppsto problemer første gangen de ble satt opp. Pakkene bør settes
    opp på nytt med «dpkg --configure <pakke>» eller oppsettsmenyen i dselect.

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
nb: De følgende pakkene er bare halvveis installerte, fordi det oppsto
    problemer under installasjonen. Installasjonen kan sannsynligvis gjennomføres
    ved å prøve på nytt. Pakkene kan fjernest med dselect eller «dpkg --remove»:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
nb: De følgende pakkene har blitt utløst, men utløserbehandlingen har ikke
    startet enda. Denne behandlingen kan bli startet ved å bruke dselect
    eller dpkg --configure --pending (eller dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
nb: De følgende pakkene er pakket ut, men er ikke satt opp ennå.
    De må settes opp med «dpkg --configure» eller fra oppsettsmenyen
    i dselect for at de skal virke:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
nb[0]: Det er %d valg for alternativet %s (som tilbyr %s).
nb[1]: Det er %d valg for alternativet %s (som tilbyr %s).

en: There is no program which provides %s.
nb: Det er ingen program som tilbyr %s.

en: There is only one alternative in link group %s: %s
nb: Det er bare et alternativ i lenkegruppa %s: %s

en: This is an essential package - it should not be removed.
nb: Dette er en nødvendig pakke - den bør ikke fjernes.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
nb: Dette er fri programvare. Du finner kopieringsvilkårene i
    GNU General Public Licence versjon 2 eller nyere. Det finnes INGEN garanti.

en: Type `exit' when you're done.
nb: Skriv «exit» når du er ferdig.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
nb: Skriv «dpkg --help» for hjelp om installasjon og avinstallasjon av pakker [*];
    Bruk «dselect» eller «aptitude» for brukervennlig pakkehåndtering;
    Skriv «dpkg -Dhelp» for en liste over avlusingsfunksjonene til dpkg;
    Skriv «dpkg --force-help» for info om hvordan operasjoner kan tvinges gjennom;
    Skriv «dpkg-deb --help» for hjelp om endring av *.deb-filer;
    
    Valg markert med [*] gir mye tekst - bruk «less» eller «more» for å lese informasjonen!

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
nb: Skriv «dpkg-deb --help» for hjelp med endring av *.deb-filer.
    Skriv «dpkg --help» for hjelp med å installere og avinstallere pakker.

en: Type dpkg-split --help for help.
nb: Skriv «dpkg-split --help» for hjelp.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
nb: Skriv «dpkg-trigger --help» for hjelp om dette programmet.

en: Unpacking %s (from %s) ...
nb: Pakker ut %s (fra %s) ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
nb: Pakker ut erstatningen %.250s ...

en: Updating available packages info, using %s.
nb: Oppdaterer opplysninger om tilgjengelige pakker, ved hjelp av %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
nb: Bruk: %s [<valg> ... ] <kommando>

en: Usage: %s [<options> ...] <trigger-name>
           %s [<options> ...] <command>
nb: Bruk: %s [<alternativ> ... ] <utløsernavn>
          %s [<alternativ> ... ] <kommando>

en: Use --help for help about querying packages.
nb: Bruk --help for hjelp om pakkespørring.

en: Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management.
nb: Bruk «dselect» eller «aptitude» for en brukervennlig pakkehåndtering.

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
nb: Bruk dpkg --info (= dpkg-deb --info) for å undersøke arkivfiler,
    og dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) for å vise innholdet i dem.

en: Use dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  on archives (type %s --help).
nb: Bruk dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  på arkiver (skriv %s --help).

en: Verification on package %s failed!
nb: Verifisering av pakka %s mislyktes!

en: Verification on package %s failed,
    but installing anyway as you requested.
nb: Verifisering av pakka %s mislyktes,
    men installerer likevel siden du ønsker det.

en: Version
nb: Versjon

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
nb: Versjon %.250s av %.250s er installert fra før, hopper over.

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
nb: Versjonen av dpkg med fungerende %s-støtte er ikke satt opp ennå.
     Kjør «dpkg --configure dpkg» og prøv på nytt.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
nb: Når man legger til er standard --local og --divert <original>.distrib.
    Når man fjerner må --package eller --local og --divert stemme hvis oppgitt.
    Pakke preinst/postrm skript skal alltid oppgi --package og --divert.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
nb: Vil ikke nedgradere %.250s fra versjon %.250s til %.250s, hopper over.

en: Would remove or purge %s ...
nb: Ville fjerne eller rense ut %s ...

en: [default=N]
nb: [standard=N]

en: [default=Y]
nb: [standard=Y]

en: [no default]
nb: [ingen standardhandling]

en: `%.255s' is not a debian format archive
nb: «%.255s» er ikke et arkiv i Debian-format

en: `%s' clashes with `%s'
nb: «%s» er i konflikt med «%s»

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
nb: «%s»-felt, ugyldig pakkenavn «%.255s»: %s

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
nb: «%s»-felt, manglende pakkenavn eller rot der det skulle være et pakkenavn

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     «%c» er foreldet, bruk «%c=» eller «%c%c» i stedet

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     ugyldig versjonsforhold %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     implisitt nøyaktig treff med versjonsnummer, foreslår «=» i stedet

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     versjonsverdien starter med et ikke-alfanumerisk tegn, foreslår å legge til et mellomrom

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `%c'
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»: versjon inneholder «%c»

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
nb: «%s»-felt, referanse til «%.255s»: versjon ikke avsluttet

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
nb: «%s»-felt, syntaksfeil etter referanse til pakken «%.255s»

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist. Removing from list of alternatives.
nb: alernativ %s (del av lenkegruppa %s) eksisterer ikke. Fjernes fra listen over alternativ.

en: alternative %s can't be slave of %s: %s
nb: alternativ %s kan ikke være slave av %s: %s

en: alternative %s for %s not registered, not removing.
nb: alternativ %s for %s er ikke registrert, fjernes ikke.

en: alternative %s for %s not registered, not setting.
nb: alternativ %s for %s er ikke registrert, settes ikke.

en: alternative link %s is already managed by %s.
nb: alternativ lenke %s er allerede kontrollert av %s.

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
nb: alternativ lenke er ikke absolutt slik som den bør være: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces.
nb: alternativt navn (%s) kan ikke inneholde «/» og mellomrom.

en: alternative path %s doesn't exist.
nb: alternativ sti %s eksisterer ikke.

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
nb: alternativ sti er ikke absolutt slik som den bør være: %s

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
nb: alternativ («|») kan ikke brukes i %s-feltet

en: any diversion of %s
nb: enhver omdirigering av %s

en: any diversion of %s to %s
nb: enhver omdirigering av %s til %s

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
nb: arkivet inneholdt objektet «%.255s» med ukjent type 0x%x

en: archive has no dot in version number
nb: arkivet mangler punktum i versjonsnummeret

en: archive has no newlines in header
nb: arkivet mangler linjeskift i hovudet

en: archive version %.250s not understood, get newer dpkg-deb
nb: skjønner ikke arkivversjonen %.250s. Du trenger en nyere dpkg-deb

en: auto mode
nb: auto modus

en: awaiting trigger processing by another package
nb: venter på utløserbehandling fra annen pakke

en: backend dpkg-deb during `%.255s'
nb: bakgrunnssystem dpkg-deb under «%.255s»

en: broken due to failed removal or installation
nb: ødelagt på grunn av mislykket fjerning eller installasjon

en: broken due to postinst failure
nb: ødelagt på grunn av etterinstallasjonsfeil

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
nb: rå tilgjengelighetsoppdatering krever skrivetilgang til dpkg-statusområdet

en: can't install unknown choice %s
nb: kan ikke installere ukjent valg %s

en: can't mmap package info file `%.255s'
nb: klarte ikke kjøre «mmap» på pakkeinfofila «%.255s»

en: can't remove old postrm script
nb: klarte ikke fjerne gammelt etterfjerningsskript

en: can't stat package info file `%.255s'
nb: finner ikke pakkeinfofila «%.255s»

en: cannot access archive
nb: får ikke tilgang til arkivet

en: cannot append to %s: %s
nb: klarte ikke legge til i %s: %s

en: cannot create new %s file
nb: klarte ikke opprette ned %s-fil

en: cannot divert file '%s' to itself
nb: kan ikke omdirigere fil «%s» til seg selv

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
nb: klarte ikke åpne «%.255s» (i «%.255s»)

en: cannot open archive part file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne arkivdelfila «%.250s»

en: cannot open new statoverride file
nb: klarte ikke åpne ny «statoverride»-fil

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
nb: klarte ikke lese oppsettsfilkatalogen «%.250s» (fra «%.250s»)

en: cannot read info directory
nb: klarte ikke lese infokatalogen

en: cannot remove `%.250s'
nb: klarte ikke fjerne «%.250s»

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
nb: klarte ikke fjerne den gamle sikringskopien av oppsettsfila «%.250s» (fra «%.250s»)

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
nb: klarte ikke fjerne den gamle oppsettsfila «%.250s» (= «%.250s»)

en: cannot remove old files list
nb: klarte ikke fjerne gammel filliste

en: cannot rename '%s' to '%s'
nb: klarte ikke endre navn på «%s» til «%s»

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
nb: kan ikke oppfylle førkrav for %.250s (ønsket på grunn av %.250s)

en: cannot scan directory `%.255s'
nb: klarte ikke skanne katalogen «%.255s»

en: cannot scan updates directory `%.255s'
nb: klarte ikke skanne oppdateringskatalogen «%.255s»

en: cannot stat %s: %s
nb: fant ikke %s: %s

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
nb: fant ikke «%.255s» (i «%.255s»)

en: cannot stat file '%s'
nb: fant ikke fil «%s»

en: cannot write %s: %s
nb: klarte ikke skrive %s: %s

en: character `%c' not allowed (only letters, digits and characters `%s')
nb: tegnet «%c» ikke tillatt (bare bokstaver, siffer og tegnene «%s»)

en: conffile '%s' is not a plain file
nb: oppsettsfila «%s» er ikke en vanlig fil

en: conffile `%.250s' does not appear in package
nb: oppsettsfila «%.250s» finnes ikke i pakken

en: conffile `%.250s' is not stattable
nb: finner ikke oppsettsfila «%.250s»

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
nb: navnet på oppsettsfila «%s» inneholder avsluttende blanke tegn

en: conffile name '%.50s...' is too long, or missing final newline
nb: navnet på oppsettsfila «%.50s...» er for langt eller mangler linjeskift til slutt

en: conffile name '%s' is duplicated
nb: navnet på oppsettsfila %s er duplisert

en: configuration error: %s:%d: %s
nb: oppsettsfeil: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
nb: handlinger i konflikt -%c (--%s) og -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
nb: omdirigeringer i konflikt med hverandre, involverer «%.250s» eller «%.250s»

en: conflicting packages - not installing %.250s
nb: pakker i konflikt - installerer ikke %.250s

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s.
nb: vurderer fjerning av oppsett for den nødvendige
     pakken %s, for å kunne aktivere %s.

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
nb: kontrollkatalogen har feil rettighet %03lo (må være >=0755 og <=0775)

en: control directory is not a directory
nb: kontrollmappa er ikke ei mappe

en: control file contains %c
nb: kontrollfila inneholder %c

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
nb: ødelagt filsystem-tarfil - ødelagt pakkearkiv

en: could not open the `control' component
nb: klarte ikke åpne komponenten «control»

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
nb: fant ikke den gamle fila «%.250s» så den slettes ikke: %s

en: couldn't open `%i' for stream
nb: klarte ikke åpne «%i» for strøm

en: couldn't open log `%s': %s
nb: klarte ikke åpne logg «%s»: %s

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s.
nb: gjeldende alternativ %s er ukjent, bytter til %s for lenkegruppa %s.

en: dependency problems - leaving unconfigured
nb: kravproblem - setter ikke opp pakken

en: dependency problems - not removing
nb: kravproblem - fjerner ikke

en: discarding obsolete slave link %s (%s).
nb: kasserer foreldet slavelenke %s (%s).

en: diversion by %s from: %s
nb: omdirigert av %s fra: %s

en: diversion by %s to: %s
nb: omdirigert av %s til: %s

en: diversion of %s by %s
nb: omdirigering av %s med %s

en: diversion of %s to %s by %s
nb: omdirigering av %s til %s med %s

en: divert-to may not contain newlines
nb: omdirigering kan ikke inneholde linjeskift

en: diverted by %s to: %s
nb: omdirigert av %s til:%s

en: done
nb: ferdig

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
nb: nedgraderer %.250s fra %.250s til %.250s.

en: dpkg - trying script from the new package instead ...
nb: dpkg - prøver i stedet et skript fra den nye pakken ...

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
nb: dpkg er ikke registrert som installert. Kan ikke undersøke %s-støtte.

en: dpkg-deb: `%.255s' contains no control component `%.255s'
nb: dpkg-deb: «%.255s» inneholder ikke kontrollkomponenten «%.255s»

en: dpkg-deb: building an unknown package in '%s'.
nb: dpkg-deb: Bygger en ukjent pakke i «%s».

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
nb: dpkg-deb: Bygger pakken «%s» i «%s».

en: dpkg-deb: file looks like it might be an archive which has been
    dpkg-deb:    corrupted by being downloaded in ASCII mode
nb: dpkg-deb: Det ser ut til at fila er et arkiv som har blitt
    dpkg-deb:    ødelagt fordi det er lastet ned i ASCII-modus.

en: dpkg-deb: zap possible trailing zeros
nb: dpkg-deb: Fjern eventuelle avsluttande nuller

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
nb: dpkg: %s: Kravproblem, men setter opp likevel siden du ønsker det:
    %s

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
nb: dpkg: %s: Kravproblem, men fjerner likevel siden du ønsker det:
    %s

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
nb: dpkg: ... det ser ut til at det gikk fint.

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
nb: dpkg: setter også opp «%s» (krevet av «%s»)

en: dpkg: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
nb: dpkg: Finner ikke ut hvordan førkravet kan oppfylles:
     %s

en: dpkg: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
nb: dpkg: Vurderer å fjerne oppsett for %s, som blir ødelagt av %s ...

en: dpkg: considering removing %s in favour of %s ...
nb: dpkg: Vurderer å fjerne %s til fordel for %s ...

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
nb: dpkg: Kravproblem hindrer oppsettet av %s:
    %s

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
nb: dpkg: Kravproblem hindrer fjerning av %s:
    %s

en: dpkg: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
nb: dpkg: Kan få problemer med å fjerne %s, siden den tilbyr %s ...

en: dpkg: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s.
nb: dpkg: Nei, %s er nødvendig. Vil ikke fjerne oppsettet
     for å kunne aktivere %s.

en: dpkg: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
nb: dpkg: Nei, kan ikke fortsette med %s (--auto-deconfigure kan hjelpe):
    %s

en: dpkg: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested.
nb: dpkg: Pakken %s krever installasjon på nytt, men blir fjernet likevel, siden du ønsker det.

en: dpkg: package %s requires reinstallation, will not remove.
nb: dpkg: Pakken %s krever installasjon på nytt, så den blir ikke fjernet.

en: dpkg: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
nb: dpkg: Vedrørende %s som inneholder %s, problem med førkrav:
    %s

en: dpkg: regarding %s containing %s:
    %s
nb: dpkg: Knytt til %s, som inneholder %s:
    %s

en: dpkg: yes, will deconfigure %s (broken by %s).
nb: dpkg: Ja, fjerner oppsett for %s (ødelagt av %s).

en: dpkg: yes, will remove %s in favour of %s.
nb: dpkg: Ja, fjerner %s til fordel for %s.

en: duplicate awaited trigger package `%.255s'
nb: duplikat forventet utløserpakke «%.250s»

en: duplicate file trigger interest for filename `%.250s' and package `%.250s'
nb: duplikat utløserinteressefil for filnavn «%.250s» og pakke «%.250s»

en: duplicate path %s
nb: duplisert sti %s

en: duplicate pending trigger `%.255s'
nb: duplikat utestående utløser «%.255s»

en: duplicate slave link %s
nb: duplikat slavelenke %s

en: duplicate value for `%s' field
nb: verdien for feltet «%s» finnes mer enn én gang

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
nb: det brukerdefinerte feltet «%.*s» fins mer enn én gang

en: empty file details field `%s'
nb: tomt fildetaljfelt «%s»

en: empty string from fgets reading conffiles
nb: tom streng fra «fgets» ved lesing av oppsettsfiler

en: empty trigger names are not permitted
nb: tomme utløsernavn er ikke tillatt

en: empty value for %s
nb: tom verdi for %s

en: epoch in version is not number
nb: epoken i versjonen er ikke et tall

en: error
nb: feil

en: error checking '%s'
nb: feil ved kontroll av «%s»

en: error closing %.250s
nb: feil ved lukking av %.250s

en: error closing configuration file `%.255s'
nb: feil ved lukking av oppsettsfila «%.255s»

en: error closing files list file for package `%.250s'
nb: feil ved lukking av fillistefila for pakken «%.250s»

en: error closing find's pipe
nb: klarte ikke lukke find-røret

en: error closing the '%s' component
nb: klarte ikke lukke «%s» komponent

en: error closing/writing `%.255s'
nb: feil ved lukking/skriving av «%.255s»

en: error creating device `%.255s'
nb: feil ved oppretting av enhet «%.255s»

en: error creating directory `%.255s'
nb: feil ved oppretting av katalogen «%.255s»

en: error creating hard link `%.255s'
nb: feil ved oppretting av hard lenke «%.255s»

en: error creating new diversions-old
nb: feil ved opprettelse av ny diversions-old

en: error creating new statoverride-old
nb: feil ved opprettelse av statoverride-old

en: error creating pipe `%.255s'
nb: feil ved oppretting av rør «%.255s»

en: error creating symbolic link `%.255s'
nb: feil ved oppretting av symbolsk lenke «%.255s»

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
nb: klarte ikke sikre at «%.250s» ikke finnes

en: error executing hook '%s', exit code %d
nb: feil ved kjøring av hook «%s», avslutningskode %d

en: error formatting string into varbuf variable
nb: feil ved formatering av tekst inn i varbuf-variabel

en: error in Config-Version string '%.250s'
nb: feil i Config-Version-tekst «%.250s»

en: error in Version string '%.250s'
nb: feil i Version-tekst «%.250s»

en: error installing new diversions
nb: feil ved installasjon av nye omdirigeringer

en: error installing new statoverride
nb: feil ved installering av ny statoverride

en: error opening conffiles file
nb: feil ved åpning av «conffiles»-fila

en: error opening configuration directory '%s'
nb: feil ved åpning av oppsettsmappa «%s»

en: error reading %.250s
nb: feil ved lesing av %.250s

en: error reading %s from file %.255s
nb: feil ved lesing av %s fra fil %.255s

en: error reading conffiles file
nb: feil ved lesing av «conffiles»-fila

en: error reading dpkg-deb tar output
nb: feil ved lesing av tar-utdata fra dpkg-deb

en: error reading find's pipe
nb: klarte ikke lese find-røret

en: error reading from dpkg-deb pipe
nb: feil ved lesing fra dpkg-deb-rør

en: error reading triggers deferred file `%.250s'
nb: feil ved lesing av fila «%.250s» for utsattte utløsere

en: error removing old diversions-old
nb: feil ved fjerning av gammel diversions-old

en: error removing statoverride-old
nb: feil ved sletting av statoverride-old

en: error setting ownership of `%.255s'
nb: feil ved setting av eierskap for «%.255s»

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
nb: feil ved setting av eierskap for den symbolske lenken «%.255s»

en: error setting permissions of `%.255s'
nb: feil ved setting av rettigheter for «%.255s»

en: error setting timestamps of `%.255s'
nb: feil ved setting av tidsmerke for «%.255s»

en: error trying to open %.250s
nb: feil ved åpning av %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
nb: feil ved blokkering av signalet %s: %s

en: error writing `%s'
nb: feil ved skriving av «%s»

en: error writing to '%s'
nb: feil ved skriving til «%s»

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
nb: feil ved skriving til standardfeil, oppdage før oppsettsfilprompt

en: error: PATH is not set.
nb: feil: PATH er ikke satt.

en: failed during read of `control' component
nb: feil ved lesing av komponenten «control»

en: failed in write on buffer copy for %s
nb: klarte ikke skrive på mellomlager kopi for %s

en: failed to allocate memory
nb: klarte ikke allokere minne

en: failed to chdir to `%.255s'
nb: klarte ikke skifte katalog til «%.255s»

en: failed to chdir to `/' for cleanup
nb: klarte ikke skifte til katalogen «/» for å rydde opp

en: failed to chdir to directory
nb: klarte ikke skifte til katalog

en: failed to chdir to directory after creating it
nb: klarte ikke skifte til katalogen etter å ha opprettet den

en: failed to chroot to `%.250s'
nb: klarte ikke skifte filrot til «%.250s»

en: failed to close '%.250s' after writing %s database
nb: klarte ikke lukke «%.250s» etter skriving av %s database

en: failed to close after read: `%.255s'
nb: klarte ikke lukke etter lesing: «%.255s»

en: failed to close pipe in copy
nb: klarte ikke lukke røret i «copy»

en: failed to close updated files list file for package %s
nb: klarte ikke lukke oppdatert fillistefil for pakken %s

en: failed to create directory
nb: klarte ikke opprette katalog

en: failed to create pipe
nb: klarte ikke opprette rør

en: failed to dup for fd %d
nb: klarte ikke utføre «dup» for fd %d

en: failed to dup for std%s
nb: klarte ikke utføre «dup» for std%s

en: failed to execute %s: %s
nb: klarte ikke kjøre %s: %s

en: failed to fdopen find's pipe
nb: klarte ikke utføre «fdopen» på find-røret

en: failed to flush %s database to '%.250s'
nb: klarte ikke tømme %s database til «%.250s»

en: failed to flush updated files list file for package %s
nb: klarte ikke tømme oppdatert fillistefil for pakken %s

en: failed to fstat ar member file (%s)
nb: klarte ikke finne (fstat) ar-medlemsfil (%s)

en: failed to fstat archive
nb: klarte ikke kjøre «fstat» på arkivet

en: failed to fstat diversions file
nb: klarte ikke utføre «fstat» på omdirigeringsfila

en: failed to fstat previous diversions file
nb: klarte ikke utføre «fstat» på den forrige omdirigeringsfila

en: failed to fstat previous statoverride file
nb: klarte ikke utføre «fstat» på den forrige «statoverride»-fila

en: failed to fstat statoverride file
nb: klarte ikke utføre «fstat» på «statoverride»-fila

en: failed to fsync %s database to '%.250s'
nb: klarte ikke synkronisere (fsync) %s database til «%.250s»

en: failed to install '%.250s' as '%.250s' containing %s database
nb: klarte ikke installere «%.250s» som «%.250s» med %s database

en: failed to install updated files list file for package %s
nb: klarte ikke installere oppdatert fillistefil for pakken %s

en: failed to link '%.250s' to '%.250s' for backup of %s database
nb: klarte ikke lenke «%.250s» til «%.250s» for sikkerhetskopiering av %s database

en: failed to open '%s' for writing %s database
nb: klarte ikke åpne «%s» for å skrive %s databasen

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
nb: klarte ikke åpne oppsettsfila «%.255s» for lesing: %s

en: failed to open diversions file
nb: klarte ikke åpne omdirigeringsfil

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
nb: klarte ikke åpne pakkeinfofila «%.255s» for lesing

en: failed to open statoverride file
nb: klarte ikke åpne «statoverride»-fila

en: failed to open trigger interest list file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne fila «%.250s» med liste over utløserinteresser

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
nb: klarte ikke lese «%.255s» (i «%.255s»)

en: failed to read archive `%.255s'
nb: klarte ikke lese arkivet «%.255s»

en: failed to read on buffer copy for %s
nb: klarte ikke lese på mellomlager kopi for %s

en: failed to remove incorporated update file %.255s
nb: klarte ikke fjerne den innlagte oppdateringsfila %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
nb: klarte ikke fjerne min egen oppdateringsfil %.255s

en: failed to rewind trigger interest file `%.250s'
nb: klarte ikke spolle tilbake fila «%.250s» med utløserinteresser

en: failed to stat (dereference) existing symlink `%.250s'
nb: klarte ikke (stat) finne informasjon om eksisterende symbolske lenke «%.250s»

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target `%.250s' for symlink `%.250s'
nb: klarte ikke (stat) finne informasjon om foreslått nytt symlenke mål «%.250s» for symlenke «%.250s»

en: failed to sync updated files list file for package %s
nb: klarte ikke synkronisere oppdatert fillistefil for pakken %s

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
nb: klarte ikke skrive %s databasepost om «%.50s» til «%.250s»

en: failed to write details of `%.50s' to `%.250s'
nb: klarte ikke skrive detaljer om «%.50s» til «%.250s»

en: failed to write to pipe in copy
nb: klarte ikke skrive til røret i «copy»

en: failed to write to updated files list file for package %s
nb: klarte ikke skrive til oppdatert fillistefil for pakken %s

en: fgets gave an empty string from `%.250s'
nb: fgets ga en tom streng fra «%.250s»

en: field name `%.*s' must be followed by colon
nb: feltnavnet «%.*s» skal følges av et kolon

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
nb: fila «%.250s» er ødelagt - %.250s mangler

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
nb: fila «%.250s» er ødelagt - ugyldig MD5-kontrollsum «%.250s»

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
nb: fila «%.250s» er ødelagt - ugyldig siffer (kode %d) i %s

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
nb: fila «%.250s» er ødelagt - ugyldig magisk nummer sist i det første hodet

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
nb: fila «%.250s» er ødelagt - ugyldig magisk nummer til slutt i det andre hovudet

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
nb: fila «%.250s» er ødelagt - ugyldig fylltegn (kode %d)

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
nb: fila «%.250s» er ødelagt - mangler linjeskift etter %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
nb: fila «%.250s» er ødelagt - nuller i informasjonsdelen

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
nb: fila «%.250s» er ødelagt - det andre medlemmet er ikke et datamedlem

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
nb: fila «%.250s» er ødelagt - feil størrelse i forhold til opplysning ene

en: file `%.250s' is corrupt - too short
nb: fila «%.250s» er ødelagt - for kort

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
nb: fila «%.250s» er ødelagt - feil antall deler i forhold til opplysningane

en: file `%.250s' is format version `%.250s' - you need a newer dpkg-split
nb: fila «%.250s» har formatversjon «%.250s» - du trenger en nyere dpkg-split

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
nb: fila «%.250s» er ikke et binært Debian-arkiv (prøv dpkg-split?)

en: file `%.250s' is not an archive part
nb: fila «%.250s» er ikke en arkivdel

en: file `%s' is not an archive part
nb: fila «%s» er ingen arkivdel

en: file copy
nb: filkopiering

en: file details field `%s' not allowed in status file
nb: fildetaljfeltet «%s» kan ikke brukes i statusfila

en: file may not contain newlines
nb: fil kan ikke inneholde linjeskift

en: file name '%.50s...' is too long
nb: filnavn «%.50s...» er for langt

en: file triggers record mentions illegal package name `%.250s' (for interest in file `%.250s'): %.250s
nb: filutløseroppføring nevner ugyldig pakkenavn «%.250s» (for interesse i fila «%.250s»): %.250s

en: filename "%s" is not absolute
nb: filenavn «%s» er ikke absolutt

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
nb: filene «%.250s» og «%.250s» hører ikke til den samme fila

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
nb: fillistefila for pakken «%.250s» mangler avsluttende linjeskift

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
nb: fillistefila for pakken «%.250s» inneholder et tomt filnavn

en: files list file for package `%.250s' missing, assuming package has no files currently installed.
nb: fillistefila for pakken «%.250s» mangler. Går ut fra at pakken for øyeblikket ikke har noen filer installert.

en: find for --recursive returned unhandled error %i
nb: find for --recursive returnerte den uforutsette feilen %i

en: find for dpkg --recursive
nb: finn for dpkg --recursive

en: first (want) word in `status' field
nb: første ord (ønsker) i «status»-felt

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken.
nb: tvinger reinstallasjon av alternativ %s fordi lenkegruppa %s er ødelagt.

en: fork failed
nb: forking mislyktes

en: format version number
nb: formatversjonsnummer

en: generated corrupt ar header for '%s'
nb: genererte korrupt ar-hode for «%s»

en: ignoring %d warning about the control file(s)
     | ignoring %d warnings about the control file(s)
nb[0]: ignorerer %d advarsel om kontrollfilen(e)
nb[1]: ignorerer %d advarsler om kontrollfilen(e)

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
nb: ignorerer ødeleggelse, men kan fortsette likevel.

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
nb: ignorerer konflikt, men kan fortsette likevel.

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
nb: ignorerer kravproblem med %s:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
nb: ignorerer problem med førkrav.

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed.
nb: ignorerer ønsket om å fjerne %.250s som ikke er installert.

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system. Use --purge to remove them too.
nb: ignorerer ønsket om å fjerne %.250s siden bare
     oppsettsfilene finnes på systemet. Bruk --purge for å fjerne disse også.

en: illegal package name at line %d: %.250s
nb: ugyldig pakkenavn på linje %d: %.250s

en: illegal package name in awaited trigger `%.255s': %s
nb: ugyldig pakkenavn i forventet utløser «%.255s»: %s

en: illegal pending trigger name `%.255s': %s
nb: ugyldig navn for utestående utløser «%.255s»: %s

en: installation of %.250s
nb: installering av %.255s

en: installed
nb: installert

en: installed %s script
nb: installerte %s-skript

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
nb: installering av %.250s vil ødelegge %.250s, og
     fjerning av oppsett er ikke tillatt (--auto-deconfigure kan hjelpe)

en: installing %.250s would break existing software
nb: installering av %.250s vil ødelegge eksisterende programvare

en: invalid character `%c' in field width
nb: ugyldig tegn «%c» i feltbredden

en: invalid character in revision number
nb: ugyldig tegn i revisjonsnummeret

en: invalid character in version number
nb: ugyldig tegn i versjonsnummeret

en: invalid compression level for -%c: %ld'
nb: ugyldig komprimeringsnivå for -%c: %ld'

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
nb: ugyldig heltall for -%c: «%.250s»

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
nb: ugyldig heltall for --%s: «%.250s»

en: invalid or unknown syntax in trigger name `%.250s' (in trigger interests for package `%.250s')
nb: ugyldig eller ukjent syntaks i utløsernavn «%.250s» (i utløserinteresser for pakken «%.250s»)

en: invalid package name (%.250s)
nb: ugyldig pakkenavn (%.250s)

en: invalid package name `%.250s' in triggers deferred file `%.250s'
nb: ugyldig pakkenavn «%.250s» i fila «%.250s» for utsattte utløsere

en: invalid status
nb: ugyldig status

en: invalid trigger name `%.250s': %.250s
nb: ugyldig utløsernavn «%.255s»: %.250s

en: it is a master alternative.
nb: det er et hovedalternativ.

en: it is a slave of %s
nb: det er en slave av %s

en: junk after %s
nb: søppel etter %s

en: line not terminated while trying to read %s
nb: linje ikke avsluttet under lesing av %s

en: line too long or not terminated while trying to read %s
nb: linje for lang eller ikke avsluttet under lesing av %s

en: link %s is both primary and slave
nb: lenke %s er både primær og slave

en: local diversion from: %s
nb: lokal omdirigering fra: %s

en: local diversion of %s
nb: lokal omdirigering av %s

en: local diversion of %s to %s
nb: lokal omdirigering av %s til %s

en: local diversion to: %s
nb: lokalt omdirigert til: %s

en: locally diverted to: %s
nb: lokalt omdirigert: %s

en: long filenames
nb: lange filnavn

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
nb: vedlikeholderskriptet «%.50s» har feil rettighet %03lo (må være >=0555 og <=0775)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
nb: vedlikeholderskriptet «%.50s» er verken en ren fil eller en symbolsk lenke

en: maintainer script `%.50s' is not stattable
nb: finner ikke vedlikeholderskriptet «%.50s»

en: manual mode
nb: manuell modus

en: master file
nb: hovedfil

en: master link
nb: hovedlenke

en: may not be empty string
nb: kan ikke være en tom streng

en: md5hash
nb: md5-nøkkel

en: mismatch on divert-to
      when removing `%s'
      found `%s'
nb: ikke samsvar for divert-to
      under sletting av «%s»
      ble «%s» funnet

en: mismatch on package
      when removing `%s'
      found `%s'
nb: ikke samsvar for package
      under sletting av «%s»
      ble «%s» funnet

en: missing %s
nb: mangler %s

en: multiple Conflicts and Replaces
nb: flere Conflicts og Replaces

en: multiple statusoverrides present for file '%.250s'
nb: flere statustilsidesettelser tilstede for fila «%.250s»

en: name %s is both primary and slave
nb: navn %s er både primær og slave

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
nb: navnet på oppsettsfila (starter med «%.250s») er for langt (>%d tegn)

en: need --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all or --auto
nb: trenger --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all eller --auto

en: need an action option
nb: trenger et handlingsvalg

en: new %s script
nb: nytt %s-skript

en: newline in field name `%.*s'
nb: linjeskift i feltnavn «%.*s»

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
nb: linjeskift forbudt i update-alternatives filer (%s)

en: no alternatives for %s.
nb: ingen alternativ for %s.

en: no package information in `%.255s'
nb: ingen pakkeinformasjon i «%.255s»

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
nb: ingen pakke med navnet «%s» er installert, kan ikke sette opp

en: not checking contents of control area.
nb: sjekker ikke inneholdet i kontrollområdet.

en: not installed
nb: ikke installert

en: not installed but configs remain
nb: ikke installert, men oppsettet ligger inne

en: not replacing %s with a link.
nb: bytter ikke ut %s med en lenke.

en: nothing after colon in version number
nb: ingenting etter kolonet i versjonsnummeret

en: null package name in --ignore-depends comma-separated list `%.250s'
nb: tomt pakkenavn i den kommadelte lista til --ignore-depends «%.250s»

en: obsolete '--%s' option, unavailable packages are automatically cleaned up.
nb: foreldet «--%s» valg, utilgjengelige pakker ryddes automatisk opp.

en: obsolete `Revision' or `Package-Revision' field used
nb: foreldet «Revision»- eller «Package-Revision»-felt brukt

en: obsolete force/refuse option '%s'
nb: foreldet tvang/nekt alternativ «%s»

en: obsolete option '--%s'
nb: foreldet valg «--%s»

en: obsolete option '--%s', please use '--%s' instead.
nb: foreldet valg  «--%s», bruk «--%s» istedenfor.

en: old %s script
nb: gammelt %s-skript

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
nb: den gamle oppsettsfila «%.250s» var en tom mappe (og er nå slettet)

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
nb: den gamle fila «%.250s» er den samme som flere nye filer! (Både «%.250s» og «%.250s».)

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
nb: den gamle versjonen av pakken har et altfor langt filnavn som startar på «%.250s»

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
nb: åpning av komponenten «%.255s» (i %.255s) mislyktes på en uventet måte

en: operation requires read/write access to dpkg status area
nb: operasjonen krever lese- og skrivetilgang til dpkg-statusområdet

en: out of memory for new cleanup entry
nb: ikke nok minne til ny oppryddingsoppføring

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
nb: ikke nok minne til ny oppryddingsoppføring med mange parametre

en: overriding problem because --force enabled:
nb: overstyrer problemet fordi --force er slått på:

en: package %.250s is already installed and configured
nb: pakken %.250s er installert og satt opp fra før

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
nb: pakken %.250s er ikke klar for oppsett
     kan ikke sette opp (nåværende status «%.250s»)

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status `%.250s' with no pending triggers)
nb: pakken %.250s er ikke klar for utløserbehandling
     (nåværende status «%.250s» med ingen utestående utløsere)

en: package %s contained list as info file
nb: pakken %s inneholder en liste som informasjonsfil

en: package %s has too many Conflicts/Replaces pairs
nb: pakke %s har for mange konflikt/erstatt-par

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
nb: pakkearkitekturen (%s) passer ikke til systemet (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
nb: pakken inneholder et altfor langt informasjonsfilnavn (starter med «%.50s»)

en: package control info contained directory `%.250s'
nb: pakkekontrollinformasjonen inneholder katalogen «%.250s»

en: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir
nb: pakkekontrollinformasjon, rmdir av «%.250s» sa ikke «ingen katalog»

en: package diverts others to: %s
nb: pakke omdirigerer andre til: %s

en: package file MD5 checksum
nb: Package-fil MD5-kontrollsum

en: package has status %s but triggers are awaited
nb: pakken har status %s, men har ventende utløsere

en: package has status %s but triggers are pending
nb: pakken har status %s, men har utestående utløsere

en: package has status triggers-awaited but no triggers awaited
nb: pakken har status utløsere-ventende, men ingen ventende utløsere

en: package has status triggers-pending but no triggers pending
nb: pakken har status utløsere-utestående, men ingen utestående utløsere

en: package may not contain newlines
nb: pakke kan ikke inneholde linjeskift

en: package name
nb: pakkenavn

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
nb: pakkenavnet har tegn som verken er små bokstaver, tall eller «-+.»

en: package version number
nb: pakkeversjonsnummer

en: part %d is missing
nb: delen %d mangler

en: part file `%.250s' is not a plain file
nb: delfila «%.250s» er ikke ei vanleg fil

en: part size is far too large or is not positive
nb: delen er altfor stor eller størrelsen er ikke positiv

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
nb: delstørrelsen må være minst %d KiB (for at hodet skal få plass)

en: passed
nb: godkjent

en: paste
nb: lim inn

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
nb: problem med førkrav - installerer ikke %.250s

en: priority
nb: prioritet

en: priority must be an integer
nb: prioritet må være et heltall

en: priority of %s: %s
nb: prioritet for %s: %s

en: read error in %.250s
nb: lesefeil i %.250s

en: read error in `%.250s'
nb: lesefeil i «%.250s»

en: read error in configuration file `%.255s'
nb: lesefeil i oppsettsfila «%.255s»

en: read error on standard input
nb: lesefeil fra standard-inn

en: read error on stdin at conffile prompt
nb: lesefeil på standard-inn ved oppsettsfilprompt

en: readlink(%s) failed: %s
nb: readlink(%s) feilet: %s

en: realloc failed (%zu bytes)
nb: nytildeling mislyktes (%zu byte)

en: reassembled package file
nb: pakkefil satt sammen igjen

en: removal of %.250s
nb: fjerning av %.250s

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
nb: fjerner manuelt valgte alternativ - bytter %s til automatisk modus

en: rename involves overwriting `%s' with
      different file `%s', not allowed
nb: endring av navn innebærer at «%s» overskrives av
      annen fil «%s», ikke tillatt

en: rename: remove duplicate old link '%s'
nb: endre navn: fjern duplikat gammel lenke «%s»

en: renaming %s link from %s to %s.
nb: endrer navn på %s lenke fra %s til %s.

en: renaming %s slave link from %s to %s.
nb: endrer navn på %s slavelenke fra %s til %s.

en: requested operation requires superuser privilege
nb: den ønskede handlingen krever superbrukertilgang

en: root or null directory is listed as a conffile
nb: rot- eller null-katalog er nevnt som oppsettsfil

en: scan of %s failed: %s
nb: klarte ikke skanne %s: %s

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
nb: søkte, men fant ingen pakker (filer med navn *.deb)

en: second (error) word in `status' field
nb: andre ord (feil) i «status»-felt

en: setting up automatic selection of %s.
nb: setter opp automatisk valg av %s.

en: several package info entries found, only one allowed
nb: fant flere pakkeinformasjonsoppføringer, kan bare ha en

en: short read on buffer copy for %s
nb: kort lesing på mellomlager kopi for %s

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist.
nb: hopp over opprettelse av %s fordi tilhørende fil %s (i lenkegruppa %s) ikke eksisterer.

en: skipped unpacking file '%.255s' (replaced or excluded?)
nb: hoppet over utpakking av fila «%.255s» (byttet ut eller ekskludert?)

en: slave file
nb: slavefil

en: slave link
nb: slavelenke

en: slave link same as main link %s
nb: slave-lenke samme som hovedlenke %s

en: slave name
nb: slavenavn

en: source file `%.250s' not a plain file
nb: kildefila «%.250s» er ikke en vanlig fil

en: statoverride file contains empty line
nb: «statoverride»-fila inneholder en tom linje

en: statoverride file is missing final newline
nb: statoverride-fila mangler et avsluttende linjeskift

en: stripping trailing /
nb: fjerner avsluttende /

en: subprocess %s failed with wait status code %d
nb: underprosessen %s mislyktes med ventestatuskode %d

en: subprocess %s returned error exit status %d
nb: underprosessen %s returnerte feilstatus %d

en: syntax error in file triggers file `%.250s'
nb: syntaksfeil i fila «%.250s» med filutløsere

en: syntax error in statoverride file
nb: syntaksfeil i statoverrid-fila

en: syntax error in triggers deferred file `%.250s' at character `%s'%s
nb: syntaksfeil i fila «%.250s» for utsattte utløsere ved tegn «%s»%s

en: syntax error: invalid gid in statoverride file
nb: syntaksfeil: ugyldig gid i statoverride-fil

en: syntax error: invalid mode in statoverride file
nb: syntaksfeil: ugyldig modues i statoverride-fil

en: syntax error: invalid uid in statoverride file
nb: syntaksfeil: ugyldig uid i statoverride-fil

en: syntax error: unknown group '%s' in statoverride file
nb: syntaksfeil: ukjent gruppe «%s» i statoverride-fil

en: syntax error: unknown user '%s' in statoverride file
nb: syntaksfeil: ukjent bruker «%s» i statoverride-fil

en: takes one argument, the trigger name
nb: tar bare en parameter, utløsernavnet

en: target is directory - cannot skip control file check
nb: målet er en katalog - kan ikke hoppe over kontrollfilsjekk

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
nb: det finnes flere versjoner av delen %d - iallfall «%.250s» og «%.250s»

en: there is no script in the new version of the package - giving up
nb: det finnes ingen skript i den nye versjonen av pakken - gir opp

en: third (status) word in `status' field
nb: tredje ord (status) i «status»-felt

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
nb: for få verdier i fildetaljfeltet «%s» (sammenliknet med andre)

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
nb: for mange verdier i fildetaljfeltet «%s» (sammenliknet med andre)

en: too-long line or missing newline in `%.250s'
nb: for lang linje eller manglende linjeskift i «%.250s»

en: trigger interest file `%.250s' syntax error; illegal package name `%.250s': %.250s
nb: syntaksfeil i fila «%.250s» for med utløserinteresser; ugyldig pakkenavn «%.250s»: %.250s

en: trigger name contains invalid character
nb: utløsernavn inneholder ugyldig tegn

en: triggered
nb: utløst

en: triggers ci file `%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name `%.250s': %.250s
nb: ci-utløserfila «%.250s» inneholder ulovlig syntaks i utløsernavn «%.250s»: %.250s

en: triggers ci file contains unknown directive `%.250s'
nb: ci-utløserfila inneholder ukjent direktiv «%.250s»

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
nb: ci-utløserfila inneholder ukjent direktivsyntaks

en: triggers looping, abandoned
nb: utløsere i løkke, forlatt

en: truncated triggers deferred file `%.250s'
nb: trunkerte fil for utsattte utløsere «%.250s»

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
nb: prøver å skrive over «%.250s» som også finnes i pakken %.250s %.250s

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s'
nb: prøver å skrive over «%.250s», som er den omdirigerte versjonen av «%.250s»

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s' (package: %.100s)
nb: prøver å skrive over «%.250s», som er den omdirigerte versjonen av «%.250s» (pakke: %.100s)

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
nb: prøver å skrive over katalogen «%.250s» i pakken %.250s %.250s med noe annet enn en katalog

en: two commands specified: --%s and --%s
nb: to kommandoer oppgitt: --%s og --%s

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
nb: klarte ikke (gjen)åpne inndelfila «%.250s»

en: unable to access dpkg status area
nb: får ikke tilgang til dpkg-statusområdet

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
nb: klarte ikke få tilgang til dpkg-statusområdet for rå tilgjengelighetsoppdatering

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
nb: klarte ikke endre eierskap på målfila «%.250s»

en: unable to check existence of `%.250s'
nb: klarte ikke sjekke om «%.250s» finnes

en: unable to check file '%s' lock status
nb: klarte ikke sjekke fila «%s» sin låsestatus

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
nb: klarte ikke sjekke om arkivet «%.250s» fins

en: unable to chown backup symlink for `%.255s'
nb: klarte ikke endre eierskap til den symbolske lenken «%.255s»

en: unable to clean up mess surrounding `%.255s' before installing another version
nb: klarte ikke rydde opp i rotet rundt «%.255s» før en annen versjon skulle installeres

en: unable to close %s: %s
nb: klarte ikke lukke %s: %s

en: unable to close file '%s'
nb: klarte ikke lukke fila «%s»

en: unable to close new file triggers file `%.250s'
nb: klarte ikke lukke den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to close new trigger interest file `%.250s'
nb: klarte ikke lukke den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to close new triggers deferred file `%.250s'
nb: klarte ikke lukke den nye fila «%.250s» for utsattte utløsere

en: unable to close updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke lukke oppdatert status for «%.250s»

en: unable to create `%.255s'
nb: klarte ikke opprette «%.255s»

en: unable to create `%.255s' (while processing `%.255s')
nb: klarte ikke opprette «%.255s» (under behandling av «%.255s»)

en: unable to create new file triggers file `%.250s'
nb: klarte ikke opprette den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to create new trigger interest file `%.250s'
nb: klarte ikke opprette den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to create temporary directory
nb: klarte ikke opprette midlertidig mappe

en: unable to create triggers state directory `%.250s'
nb: klarte ikke opprette mappe «%.250s» for utløsertilstand

en: unable to create updated files list file for package %s
nb: klarte ikke lage oppdatert fillistefil for pakken %s

en: unable to delete control info file `%.250s'
nb: klarte ikke slette kontrollinformasjonsfila «%.250s»

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
nb: klarte ikke slette den gamle mappa «%.250s»: %s

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
nb: klarte ikke slette den oppbrukte depotfila «%.250s»

en: unable to discard `%.250s'
nb: klarte ikke slette «%.250s»

en: unable to execute %s (%s)
nb: klarte ikke kjøre %s (%s)

en: unable to fill %.250s with padding
nb: klarte ikke etterfylle %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
nb: klarte ikke tømme %.250s etter etterfylling

en: unable to flush file '%s'
nb: klarte ikke tømme fila «%s»

en: unable to flush new file triggers file '%.250s'
nb: klarte ikke tømme den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to flush new trigger interest file '%.250s'
nb: klarte ikke tømme den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to flush updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke tømme oppdatert status for «%.250s»

en: unable to fstat part file `%.250s'
nb: klarte ikke kjøre «fstat» på delfila «%.250s»

en: unable to fstat source file
nb: klarte ikke kjøre «fstat» på kildefila

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke synkronisere oppdatert status for «%.250s»

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
nb: klarte ikke ignorere signalet %s før %.250s ble kjørt

en: unable to install %s as %s: %s
nb: klarte ikke installere %s som %s: %s

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
nb: klarte ikke installere den (visstnok) nye informasjonsfila «%.250s»

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
nb: klarte ikke installere «%.250s» som «%.250s»

en: unable to install new file triggers file as `%.250s'
nb: klarte ikke installere den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
nb: klarte ikke installere ny informasjonsfil «%.250s» som «%.250s»

en: unable to install new trigger interest file `%.250s'
nb: klarte ikke installere den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to install new triggers deferred file `%.250s'
nb: klarte ikke installere den nye fila «%.255s» for utsattte utløsere

en: unable to install new version of `%.255s'
nb: klarte ikke installere ny versjon av «%.255s»

en: unable to install updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke installere oppdatert status for «%.250s»

en: unable to make %s a symlink to %s: %s
nb: klarte ikke gjøre %s til en symbolsk lenke til %s: %s

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
nb: klarte ikke lage sikringskopi av lenken «%.255s» før en ny versjon skulle installeres

en: unable to make backup symlink for `%.255s'
nb: klarte ikke lage sikringskopi av den symbolske lenken «%.255s»

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
nb: klarte ikke flytte «%.255s» for å installere en ny versjon

en: unable to open '%.255s'
nb: klarte ikke åpne «%.255s»

en: unable to open file '%s'
nb: klarte ikke åpne fila «%s»

en: unable to open files list file for package `%.250s'
nb: klarte ikke åpne fillistefila for pakken «%.250s»

en: unable to open lock file %s for testing
nb: klarte ikke åpne låsefila %s for testing

en: unable to open new depot file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne den nye depotfila «%.250s»

en: unable to open output file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne utfila «%.250s»

en: unable to open source file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne kildefila «%.250s»

en: unable to open temp control directory
nb: klarte ikke åpne den midlertidige kontrollkatalogen

en: unable to open triggers ci file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne ci-utløserfila «%.250s»

en: unable to open triggers deferred file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne fila «%.250s» for utsattte utløsere

en: unable to open/create new triggers deferred file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne/opprette ny fil «%.250s» for utsattte utløsere

en: unable to open/create status database lockfile
nb: klarte ikke åpne/opprette låsefila til statusdatabasen

en: unable to open/create triggers lockfile `%.250s'
nb: klarte ikke åpne/opprette låsefila «%.250s» for utløsere

en: unable to read %s: %s
nb: klarte ikke lese %s: %s

en: unable to read depot directory `%.250s'
nb: klarte ikke lese depotkatalogen «%.250s»

en: unable to read file triggers file `%.250s'
nb: klarte ikke lese fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
nb: klarte ikke lese fildeskriptorflagg for %.250s

en: unable to read link `%.255s'
nb: klarte ikke lese lenken «%.255s»

en: unable to read part file `%.250s'
nb: klarte ikke lese delfila «%.250s»

en: unable to remove %s: %s
nb: klarte ikke fjerne %s: %s

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
nb: klarte ikke fjerne sikkerhetskopien av «%.250s»

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
nb: klarte ikke fjerne den nyutpakkede versjonen av «%.250s»

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s'
nb: klarte ikke fjerne den nyinstallerte versjonen av «%.250s»

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
nb: klarte ikke fjerne den nyinstallerte versjonen av «%.250s» for å kunne installere sikringskopien på nytt

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
nb: klarte ikke fjerne den foreldede informasjonsfila «%.250s»

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
nb: klarte ikke endre navnet på den nye depotfila fra «%.250s» til «%.250s»

en: unable to reopen part file `%.250s'
nb: klarte ikke åpne delfila «%.250s» på nytt

en: unable to restore backup version of `%.250s'
nb: klarte ikke gjenopprette sikringskopien av «%.250s»

en: unable to securely remove '%.250s'
nb: klarte ikke sikkert fjerne «%.250s»

en: unable to securely remove '%.255s'
nb: klarte ikke sikkert fjerne «%.255s»

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
nb: klarte ikke sikkert fjerne den gamle fila «%.250s»: %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
nb: klarte ikke søke til starten av %.250s etter etterfylling

en: unable to set buffering on %s database file
nb: klarte ikke sette mellomlagring på %s databasefile

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
nb: klarte ikke sette flagget «close-on-exec» for %.250s

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
nb: klarte ikke sette kjøretillatelse på «%.250s»

en: unable to set mode of target file '%.250s'
nb: klarte ikke sette modus på målfila «%.250s»

en: unable to set ownership of triggers state directory `%.250s'
nb: klarte ikke sette eier på mappe «%.250s» for utløsertilstand

en: unable to setenv for maintainer script
nb: klarte ikke setenv for vedlikeholderskript

en: unable to stat %s '%.250s': %s
nb: fant ikke %s «%.250s»: %s

en: unable to stat %s `%.250s'
nb: fant ikke %s «%.250s»

en: unable to stat `%.250s'
nb: fant ikke «%.250s»

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
nb: fant ikke «%.255s» (som jeg skulle til å installere)

en: unable to stat control directory
nb: klarte ikke finne kontrollmappa

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
nb: fant ikke den installerte oppsettsfila «%.250s»

en: unable to stat file name '%.250s'
nb: klarte ikke finne filnavnet «%.250s»

en: unable to stat files list file for package '%.250s'
nb: klarte ikke finne fillistefila for pakken «%.250s»

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
nb: fant ikke den nye distribusjonsoppsettsfila «%.250s»

en: unable to stat other new file `%.250s'
nb: fant ikke annen ny fil «%.250s»

en: unable to stat restored `%.255s' before installing another version
nb: fant ikke gjenopprettet «%.255s» før en annen versjon skulle installeres

en: unable to stat source file '%.250s'
nb: klarte ikke finne (stat) kildefila «%.250s»

en: unable to stat triggers deferred file `%.250s'
nb: fant ikke fil for utsattte utløsere «%.250s»

en: unable to sync file '%.255s'
nb: klarte ikke synkronisere fila «%.255s»

en: unable to sync file '%s'
nb: klarte ikke synkronisere fila «%s»

en: unable to sync new file triggers file '%.250s'
nb: klarte ikke synkronisere den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to sync new trigger interest file '%.250s'
nb: klarte ikke synkronisere den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke klippe for oppdatert status for «%.250s»

en: unable to write file '%s'
nb: klarte ikke å skrive fila «%s»

en: unable to write new file triggers file `%.250s'
nb: klarte ikke skrive den nye fila «%.250s» med filutløsere

en: unable to write new trigger interest file `%.250s'
nb: klarte ikke skrive den nye fila «%.250s» for utløserinteresser

en: unable to write new triggers deferred file `%.250s'
nb: klarte ikke skrive den nye fila «%.250s» for utsattte utløsere

en: unable to write to status fd %d
nb: klarte ikke skrive til status fd %d

en: unable to write updated status of `%.250s'
nb: klarte ikke skrive oppdatert status for «%.250s»

en: unbalanced quotes in '%s'
nb: ubalansert sitattegn i «%s»

en: unexpected bzip2 error
nb: uventet bzip2-feil

en: unexpected data after package and selection at line %d
nb: uventet data etter pakke og valg på linje %d

en: unexpected end of file in %.250s
nb: uventet slutt på fil i %.250s

en: unexpected end of file in %s in %.255s
nb: uventet slutt på fil i %s i %.255s

en: unexpected end of file while trying to read %s
nb: uventet slutt på fil under lesing av %s

en: unexpected end of line after package name at line %d
nb: uventet slutt på linje etter pakkenavnet på linje %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
nb: uventet slutt på linje i pakkenavnet på linje %d

en: unexpected end of line in statoverride file
nb: uventet slutt på linje i statoverride-fila

en: unexpected eof after package name at line %d
nb: uventet slutt på fil etter pakkenavnet på linje %d

en: unexpected eof before end of line %d
nb: uventet slutt på fil før slutten av linje %d

en: unexpected eof in package name at line %d
nb: uventet slutt på fil i pakkenavnet på linje %d

en: unexpected eof reading `%.250s'
nb: uventet slutt på fil under lesing av «%.250s»

en: unknown argument `%s'
nb: ukjent parameter «%s»

en: unknown compression type `%s'!
nb: ukjent koprimeringstype «%s»!

en: unknown force/refuse option `%.*s'
nb: ukjent tvangs-/avvisningsvalg «%.*s»

en: unknown option '%s'
nb: ukjent valg «%s»

en: unknown option -%c
nb: ukjent valg -%c

en: unknown option --%s
nb: ukjent valg --%s

en: unknown option `%s'
nb: ukjent valg «%s»

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
nb: ukjent ønsket-status på linje %d: %.250s

en: unpacked but not configured
nb: pakket ut, men ikke satt opp

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
nb: oppdateringskatalogen inneholder fila «%.250s», som har for langt navn (lengde=%d, maks=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
nb: oppdateringskatalogen inneholder filer med ulike navnelengder (både %d og %d)

en: user-defined field name `%.*s' too short
nb: det brukerdefinerte feltnavnet «%.*s» er for kort

en: using %s to provide %s (%s) in %s.
nb: bruker %s for å tilby %s (%s) in %s.

en: value for `conffiles' has line starting with non-space `%c'
nb: verdien for «conffiles» har en linje som starter uten mellomrom «%c»

en: value for `conffiles' has malformatted line `%.*s'
nb: verdien for «conffiles» har en linje med ugyldig format «%.*s»

en: value for `config-version' field not allowed in this context
nb: verdien for «config-version»-feltet kan ikke brukes i denne sammenhengen

en: value for `status' field not allowed in this context
nb: verdi i «status»-felt kan ikke brukes i denne sammenhengen

en: value for `triggers-awaited' field not allowed in this context
nb: verdien for «triggers-forventet»-feltet er ikke tillatt i denne sammenhengen

en: value for `triggers-pending' field not allowed in this context
nb: verdien for «utløsere-utestående»-feltet er ikke tillatt i denne sammenhengen

en: version '%s' has bad syntax: %s
nb: versjon «%s» har ugyldig syntaks: %s

en: version string has embedded spaces
nb: versjonsstrengen inneholder mellomrom

en: version string is empty
nb: versjonsstrengen er tom

en: wait for subprocess %s failed
nb: klarte ikke vente på underprosessen %s

en: warning
nb: advarsel

en: while reading %s: %s
nb: under lesing av %s: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed.
nb: ved fjerning av %.250s var ikke mappa «%.250s» tom. Den ble derfor ikke fjernet.

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
nb: ved fjerning av %.250s kunne ikke mappa «%.250s» fjernes: %s - kan mappa være et monteringspunkt?

en: while writing %s: %s
nb: feil ved skriving av %s: %s

en: word in `priority' field
nb: ord i «priority»-felt

en: yes/no in boolean field
nb: ja/nei i boolsk felt

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
nb: du har ikke tillatelse til å låse dpkg-statusdatabasen

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
nb: du må gi selve navnet på pakkene, ikke navnene på filene som pakkene ligger i
