iso_3166 - en to ug translation catalogue (455 entries)

en: Afghanistan
ug: ئافغانىستان

en: Albania
ug: ئالبانىيە

en: Algeria
ug: ئالجىرىيە

en: American Samoa
ug: ئامېرىكىغا قاراشلىق ساموئا

en: Andorra
ug: ئاندوررا

en: Angola
ug: ئانگولا

en: Anguilla
ug: ئانگۋىللا

en: Antarctica
ug: ئانتاركتىكا

en: Antigua and Barbuda
ug: ئانتىگۋا ۋە باربۇدا

en: Arab Republic of Egypt
ug: مىسىر ئەرەب جۇمھۇرىيىتى

en: Argentina
ug: ئارگېنتىنا

en: Argentine Republic
ug: ئارگېنتىنا جۇمھۇرىيىتى

en: Armenia
ug: ئەرمېنىيە

en: Aruba
ug: ئارۇبا

en: Australia
ug: ئاۋسترالىيە

en: Austria
ug: ئاۋسترىيە

en: Azerbaijan
ug: ئەزەربەيجان

en: Bahamas
ug: باھاما ئاراللىرى

en: Bahrain
ug: بەھرەين

en: Bangladesh
ug: باڭلادىش

en: Barbados
ug: باربادوس

en: Belarus
ug: بېلارۇسىيە

en: Belgium
ug: بېلگىيە

en: Belize
ug: بېلىز

en: Benin
ug: بېنىن

en: Bermuda
ug: بېرمۇدا

en: Bhutan
ug: بۇتان

en: Bolivarian Republic of Venezuela
ug: ۋېنېزۇئېلا جۇمھۇرىيىتى

en: Bolivia
ug: بولىۋىيە

en: Bolivia, Plurinational State of
ug: بولىۋىيە كۆپ مىللەتلىك دۆلەت

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
ug: بونەر، ساينىت يۇستىفەس ۋە سابا

en: Bosnia and Herzegovina
ug: بوسنىيە گېرتسېگوۋىنا

en: Botswana
ug: بوتسۋانا

en: Bouvet Island
ug: بۇۋېت ئارىلى

en: Brazil
ug: بىرازىلىيە

en: British Antarctic Territory
ug: ئەنگلىيەنىڭ ئانتاركتىكادىكى تەۋەلىكى

en: British Indian Ocean Territory
ug: ئەنگلىيەنىڭ ھىندى ئوكياندىكى زېمىنى

en: British Virgin Islands
ug: ئەنگلىيەگە قاراشلىق ۋىرجىن تاقىم ئاراللىرى

en: Brunei Darussalam
ug: بىرۇنېي دارېسسالام

en: Bulgaria
ug: بۇلغارىيە

en: Burkina Faso
ug: بۇركىنا-فاسو

en: Burma, Socialist Republic of the Union of
ug: بىرما فېدېراتىپ سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيىتى

en: Burundi
ug: بۇرۇندى

en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
ug: بېلارۇسىيە سوتسىيالىستىك سوۋېت جۇمھۇرىيەتلەر ئىتتىپاقى

en: Cambodia
ug: كامبودژا

en: Cameroon
ug: كامېرون

en: Canada
ug: كانادا

en: Canton and Enderbury Islands
ug: كانتون ۋە ئەندېربېرى ئارىلى

en: Cape Verde
ug: يېشىل تۇمشۇق

en: Cayman Islands
ug: كايمان تاقىم ئاراللىرى

en: Central African Republic
ug: ئوتتۇرا ئافرىقا جۇمھۇرىيىتى

en: Chad
ug: چاد

en: Chile
ug: چىلى

en: China
ug: جۇڭگو

en: Christmas Island
ug: روژدېستۋو ئارىلى

en: Cocos (Keeling) Islands
ug: كوكۇس (كېلىڭ)ئارىلى

en: Colombia
ug: كولومبىيە

en: Commonwealth of Dominica
ug: دومىنىكا جۇمھۇرىيىتى

en: Commonwealth of the Bahamas
ug: باھاما دۆلىتى

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
ug: شىمالىي مارىيانا ئىتتىپاقى

en: Comoros
ug: كوموروس

en: Congo
ug: كونگو

en: Congo, The Democratic Republic of the
ug: كونگو دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Cook Islands
ug: كۇك ئارىلى

en: Costa Rica
ug: كوستارىكا

en: Croatia
ug: كىرودىيە

en: Cuba
ug: كۇبا

en: Curaçao
ug: كۇراسو

en: Cyprus
ug: سىپرۇس

en: Czech Republic
ug: چېخ جۇمھۇرىيىتى

en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
ug: چېخوسلوۋاكىيە سوتسىيالىستىك سوۋېت جۇمھۇرىيەتلەر ئىتتىپاقى

en: Côte d'Ivoire
ug: كوتىدىۋور

en: Dahomey
ug: داخومېي

en: Democratic People's Republic of Korea
ug: كورېيە خەلق دېموكراتىك خەلق جۇمھۇرىيىتى

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
ug: سان-تومې ۋە پىرىنسىپى دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Democratic Republic of Timor-Leste
ug: شەرقىي تىمور دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
ug: سىرىلانكا دېموكراتىك سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيىتى

en: Denmark
ug: دانىيە

en: Djibouti
ug: جىبۇتى

en: Dominica
ug: دومىنىكا

en: Dominican Republic
ug: دومىنىكا جۇمھۇرىيىتى

en: Dronning Maud Land
ug: مائۇد خانىش يېرى

en: East Timor
ug: شەرقىي تىمور

en: Eastern Republic of Uruguay
ug: شەرقىي ئۇرۇگۋاي جۇمھۇرىيىتى

en: Ecuador
ug: ئېكۋادور

en: Egypt
ug: مىسىر

en: El Salvador
ug: سالۋادور

en: Equatorial Guinea
ug: ئېكۋاتور گىۋىنېيەسى

en: Eritrea
ug: ئېرىترېيە

en: Estonia
ug: ئېستونىيە

en: Ethiopia
ug: ئېفىيوپىيە

en: Falkland Islands (Malvinas)
ug: فالكلاند تاقىم ئاراللىرى (مالۋىناس)

en: Faroe Islands
ug: فائېرو تاقىم ئاراللىرى (دانىيە)

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
ug: ئېفىيوپىيە بىرلەشمە دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Federal Democratic Republic of Nepal
ug: نېپال بىرلەشمە دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Federal Republic of Germany
ug: گېرمانىيە ئىتتىپاقداش جۇمھۇرىيىتى

en: Federal Republic of Nigeria
ug: نىگېرىيە فېدېراتىپ جۇمھۇرىيىتى

en: Federated States of Micronesia
ug: مىكرونېزىيە فېدېراتسىيەسى

en: Federative Republic of Brazil
ug: بىرازىلىيە فېدېراتىپ جۇمھۇرىيىتى

en: Fiji
ug: فىجى

en: Finland
ug: فىنلاندىيە

en: France
ug: فىرانسىيە

en: France, Metropolitan
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق ياۋروپا قىسمى

en: French Afars and Issas
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق ئافار ۋە ئىسساس

en: French Guiana
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق گىۋىيانا

en: French Polynesia
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق پولىنېزىيە

en: French Republic
ug: فىرانسىيە جۇمھۇرىيىتى

en: French Southern Territories
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق جەنۇبىي زېمىن

en: French Southern and Antarctic Territories
ug: فىرانسىيەگە قاراشلىق جەنۇبىي ۋە ئانتاركتىكا زېمىنى

en: Gabon
ug: گابون

en: Gabonese Republic
ug: گابون جۇمھۇرىيىتى

en: Gambia
ug: گامبىيە

en: Georgia
ug: گىرۇزىيە

en: German Democratic Republic
ug: گېرمانىيە دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Germany
ug: گېرمانىيە

en: Germany, Federal Republic of
ug: گېرمانىيە فېدېراتىپ جۇمھۇرىيىتى

en: Ghana
ug: گانا

en: Gibraltar
ug: جەبىلتارىق

en: Gilbert and Ellice Islands
ug: گىلبېرت ۋە ئېللىس ئارىلى

en: Grand Duchy of Luxembourg
ug: لىيۇكسېمبۇرگ بەگلىكى

en: Greece
ug: گىرېتسىيە

en: Greenland
ug: گىرېنلاند

en: Grenada
ug: گىرېنادا

en: Guadeloupe
ug: گىۋادېلۇپ

en: Guam
ug: گۇئام

en: Guatemala
ug: گىۋاتېمالا

en: Guernsey
ug: گېرىنسى

en: Guinea
ug: گىۋىنېيە

en: Guinea-Bissau
ug: گىۋىنېيە بىسسائۇ

en: Guyana
ug: گىۋىيانا

en: Haiti
ug: ھايتى

en: Hashemite Kingdom of Jordan
ug: ئىيوردانىيە ھاشىمى پادىشاھلىقى

en: Heard Island and McDonald Islands
ug: خېرد ئارىلى ۋە ماك-دونالد ئارىلى

en: Hellenic Republic
ug: گىرېتسىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Holy See (Vatican City State)
ug: ۋاتىكان

en: Honduras
ug: ھوندۇراس

en: Hong Kong
ug: شياڭگاڭ

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
ug: جۇڭگو شياڭگاڭ ئالاھىدە مەمۇرىي رايونى

en: Hungary
ug: ۋېنگىرىيە

en: Iceland
ug: ئىسلاندىيە

en: Independent State of Samoa
ug: ساموئا مۇستەقىل دۆلىتى

en: India
ug: ھىندىستان

en: Indonesia
ug: ھىندونېزىيە

en: Iran, Islamic Republic of
ug: ئىران ئىسلام جۇمھۇرىيىتى

en: Iraq
ug: ئىراق

en: Ireland
ug: ئىرېلاندىيە

en: Islamic Republic of Afghanistan
ug: ئافغانىستان ئىسلام جۇمھۇرىيىتى

en: Islamic Republic of Iran
ug: ئىران ئىسلام جۇمھۇرىيىتى

en: Islamic Republic of Mauritania
ug: ماۋرىتانىيە ئىسلام جۇمھۇرىيىتى

en: Islamic Republic of Pakistan
ug: پاكىستان ئىسلام جۇمھۇرىيىتى

en: Isle of Man
ug: مەن ئارىلى

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Italian Republic
ug: ئىتالىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Italy
ug: ئىتالىيە

en: Jamaica
ug: يامايكا

en: Japan
ug: ياپونىيە

en: Jersey
ug: جېرسېي

en: Johnston Island
ug: جونستون ئارىلى

en: Jordan
ug: ئىيوردانىيە

en: Kazakhstan
ug: قازاقىستان

en: Kenya
ug: كېنىيە

en: Kingdom of Bahrain
ug: بەھرەين پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Belgium
ug: بېلگىيە پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Bhutan
ug: بۇتان پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Cambodia
ug: كامبودژا پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Denmark
ug: دانىيە پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Lesotho
ug: لېسوتو پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Morocco
ug: ماراكەش پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Norway
ug: نورۋېگىيە پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Saudi Arabia
ug: سەئۇدى ئەرەبىستانى پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Spain
ug: ئىسپانىيە پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Swaziland
ug: سىۋېزىلاند پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Sweden
ug: شىۋېتسىيە پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Thailand
ug: تايلاند پادىشاھلىقى

en: Kingdom of Tonga
ug: تونگا پادىشاھلىقى

en: Kingdom of the Netherlands
ug: گوللاندىيە پادىشاھلىقى

en: Kiribati
ug: كىرىباتى

en: Korea, Democratic People's Republic of
ug: چاۋشيەن

en: Korea, Republic of
ug: كورېيە

en: Kuwait
ug: كۇۋەيت

en: Kyrgyz Republic
ug: قىرغىزىستان جۇمھۇرىيىتى

en: Kyrgyzstan
ug: قىرغىزىستان

en: Lao People's Democratic Republic
ug: لائوس خەلق دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Latvia
ug: لاتۋىيە

en: Lebanese Republic
ug: لىۋان جۇمھۇرىيىتى

en: Lebanon
ug: لىۋان

en: Lesotho
ug: لېسوتو

en: Liberia
ug: لىبېرىيە

en: Libya
ug: لىۋىيە

en: Libyan Arab Jamahiriya
ug: لىۋىيە ئەرەب جۇمھۇرىيىتى

en: Liechtenstein
ug: لىچتېنشتېين

en: Lithuania
ug: لىتۋانىيە

en: Luxembourg
ug: لىيۇكسېمبۇرگ

en: Macao
ug: ئاۋمېن

en: Macao Special Administrative Region of China
ug: جۇڭگو ئاۋمېن ئالاھىدە مەمۇرىي رايونى

en: Macedonia, Republic of
ug: ماكېدونىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Madagascar
ug: ماداغاسقار

en: Malawi
ug: مالاۋى

en: Malaysia
ug: مالايشىيا

en: Maldives
ug: مالدىۋې

en: Mali
ug: مالى

en: Malta
ug: مالتا

en: Marshall Islands
ug: مارشال تاقىم ئارىلى

en: Martinique
ug: مارتىنىكا

en: Mauritania
ug: ماۋرىتانىيە

en: Mauritius
ug: ماۋرىتىئۇس

en: Mayotte
ug: مايوتتې

en: Mexico
ug: مېكسىكا

en: Micronesia, Federated States of
ug: مىكرونېزىيە فېدېراتسىيەسى

en: Midway Islands
ug: مىدۋېي ئارىلى

en: Moldova
ug: مولدوۋا

en: Moldova, Republic of
ug: مولدوۋا جۇمھۇرىيىتى

en: Monaco
ug: موناكو

en: Mongolia
ug: موڭغۇلىيە

en: Montenegro
ug: مونتېنېگرو

en: Montserrat
ug: مونتسېررات

en: Morocco
ug: ماراكەش

en: Mozambique
ug: موزامبىك

en: Myanmar
ug: بىرما

en: Namibia
ug: نامىبىيە

en: Nauru
ug: ناۋرۇ

en: Nepal
ug: نېپال

en: Netherlands
ug: گوللاندىيە

en: Netherlands Antilles
ug: گوللاندىيەگە قاراشلىق ئانتىللېس

en: Neutral Zone
ug: بىتەرەپ رايون

en: New Caledonia
ug: يېڭى كالېدونىيە

en: New Hebrides
ug: يېڭى خېبرىدېس

en: New Zealand
ug: يېڭى زېلاندىيە

en: Nicaragua
ug: نىكاراگۇئا

en: Niger
ug: نىگېر

en: Nigeria
ug: نىگېرىيە

en: Niue
ug: نىيۇئې

en: Norfolk Island
ug: نورفولك ئارىلى

en: Northern Mariana Islands
ug: شىمالىي مارىيانا ئارىلى

en: Norway
ug: نورۋېگىيە

en: Occupied Palestinian Territory
ug: پەلەستىن ئىشغال قىلىنىۋېلىنغان زېمىنى

en: Oman
ug: ئومان

en: Pacific Islands (trust territory)
ug: تىنچ ئوكيان ئارىلى (ۋاكالىتەن باشقۇرۇلىدىغان تېررىتورىيە)

en: Pakistan
ug: پاكىستان

en: Palau
ug: پالاۋ

en: Palestinian Territory, Occupied
ug: پەلەستىن

en: Panama
ug: پاناما

en: Panama Canal Zone
ug: پاناما قانال رايونى

en: Panama, Republic of
ug: پاناما جۇمھۇرىيىتى

en: Papua New Guinea
ug: پاپۇئا يېڭى گىۋىنېيەسى

en: Paraguay
ug: پاراگۋاي

en: People's Democratic Republic of Algeria
ug: ئالجىرىيە خەلق دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: People's Republic of Bangladesh
ug: باڭلادىش خەلق جۇمھۇرىيىتى

en: People's Republic of China
ug: جۇڭخۇا خەلق جۇمھۇرىيىتى

en: Peru
ug: پېرۇ

en: Philippines
ug: فىلىپپىن

en: Pitcairn
ug: پىتكاير

en: Plurinational State of Bolivia
ug: كۆپ مىللەتلىك بولىۋىيە دۆلىتى

en: Poland
ug: پولشا

en: Portugal
ug: پورتۇگالىيە

en: Portuguese Republic
ug: پورتۇگالىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Principality of Andorra
ug: ئاندوررا بەگلىكى

en: Principality of Liechtenstein
ug: لىچتېنشتېين بەگلىكى

en: Principality of Monaco
ug: موناكو كىنەزلىكى

en: Puerto Rico
ug: پۇئېرتو-رىكو

en: Qatar
ug: قاتار

en: Republic of Albania
ug: ئالبانىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Angola
ug: ئانگولا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Armenia
ug: ئەرمېنىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Austria
ug: ئاۋسترىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Azerbaijan
ug: ئەزەربەيجان جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Belarus
ug: بېلارۇسىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Benin
ug: بېنىن جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
ug: بوسنىيە-گېرتسېگوۋىنا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Botswana
ug: بوتسۋانا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Bulgaria
ug: بۇلغارىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Burundi
ug: بۇرۇندى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Cameroon
ug: كامېرون جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Cape Verde
ug: يېشىل تۇمشۇق جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Chad
ug: چاد جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Chile
ug: چىلى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Colombia
ug: كولومبىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Costa Rica
ug: كوستارىكا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Croatia
ug: كىرودىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Cuba
ug: كۇبا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Cyprus
ug: سىپرۇس جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Côte d'Ivoire
ug: كوتېدىۋويرې جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Djibouti
ug: جىبۇتى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Ecuador
ug: ئېكۋادور جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of El Salvador
ug: سالۋادور جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Equatorial Guinea
ug: ئېكۋاتور گىۋىنېيەسى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Estonia
ug: ئېستونىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Fiji
ug: فىجى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Finland
ug: فىنلاندىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Ghana
ug: گانا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Guatemala
ug: گىۋاتېمالا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Guinea
ug: گىۋىنېيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Guinea-Bissau
ug: گىۋىنېيە بىسسائۇ جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Guyana
ug: گىۋىيانا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Haiti
ug: ھايتى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Honduras
ug: ھوندۇراس جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Hungary
ug: ۋېنگىرىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Iceland
ug: ئىسلاندىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of India
ug: ھىندىستان جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Indonesia
ug: ھىندونېزىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Iraq
ug: ئىراق جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Kazakhstan
ug: قازاقىستان جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Kenya
ug: كېنىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Kiribati
ug: كىرىباتى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Latvia
ug: لاتۋىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Liberia
ug: لىبېرىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Lithuania
ug: لىتۋانىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Madagascar
ug: ماداغاسقار جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Malawi
ug: مالاۋى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Maldives
ug: مالدىۋې جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Mali
ug: مالى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Malta
ug: مالتا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Mauritius
ug: ماۋرىتىئۇس جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Moldova
ug: مولدوۋا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Mozambique
ug: موزامبىك جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Myanmar
ug: بىرما جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Namibia
ug: نامىبىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Nauru
ug: ناۋرۇ جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Nicaragua
ug: نىكاراگۇئا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Palau
ug: پالاۋ جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Panama
ug: پاناما جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Paraguay
ug: پاراگۋاي جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Peru
ug: پېرۇ جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Poland
ug: پولشا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of San Marino
ug: سان مارىنو جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Senegal
ug: سېنېگال جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Serbia
ug: سېربىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Seychelles
ug: سېيشېل جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Sierra Leone
ug: سېررالېئون جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Singapore
ug: سىنگاپور جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Slovenia
ug: سىلوۋېنىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of South Africa
ug: جەنۇبىي ئافرىقا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Suriname
ug: سۇرىنام جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Tajikistan
ug: تاجىكىستان جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Trinidad and Tobago
ug: تىرىنىداد ۋە توباگو جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Tunisia
ug: تۇنىس جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Turkey
ug: تۈركىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Uganda
ug: ئۇگاندا جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Uzbekistan
ug: ئۆزبېكىستان جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Vanuatu
ug: ۋانۇئاتۇ جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Yemen
ug: يەمەن جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Zambia
ug: زامبىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of Zimbabwe
ug: زىمبابۋې جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Congo
ug: كونگو جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Gambia
ug: گامبىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Marshall Islands
ug: مارشال ئاراللىرى جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Niger
ug: نېگىر جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Philippines
ug: فىلىپپىن جۇمھۇرىيىتى

en: Republic of the Sudan
ug: سۇدان جۇمھۇرىيىتى

en: Reunion
ug: رېئونىيون

en: Romania
ug: رۇمىنىيە

en: Romania, Socialist Republic of
ug: رۇمىنىيە سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيىتى

en: Russian Federation
ug: رۇسىيە فېدېراتسىيەسى

en: Rwanda
ug: رىۋاندا

en: Rwandese Republic
ug: رىۋاندا جۇمھۇرىيىتى

en: Saint Barthélemy
ug: ساينىت-بارتھېلەمي

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
ug: ساينىت ھېلېنا ۋە ئاسسېنسىيون تىرىستان دا كۇنخا

en: Saint Kitts and Nevis
ug: ساينىت-كىرىستوفېر ۋە نېۋىس

en: Saint Lucia
ug: ساينىت-لۇسىيە

en: Saint Martin (French part)
ug: ساينىت-مارتېن

en: Saint Pierre and Miquelon
ug: ساينىت-پىئېر ئارىلى ۋە مىكېلون تاقىم ئاراللىرى

en: Saint Vincent and the Grenadines
ug: ساينىت-ۋىنسېنت ۋە گىرېنادىنېس

en: Samoa
ug: غەربىي ساموئا

en: San Marino
ug: سان-مارىنو

en: Sao Tome and Principe
ug: سان-تومې ۋە پىرىنسىپى

en: Saudi Arabia
ug: سەئۇدى ئەرەبىستان

en: Senegal
ug: سېنېگال

en: Serbia
ug: سېربىيە

en: Serbia and Montenegro
ug: سېربىيە ۋە مونتېنېگرو

en: Seychelles
ug: سېيشېل

en: Sierra Leone
ug: سېررالېئون

en: Sikkim
ug: سىككىم

en: Singapore
ug: سىنگاپور

en: Sint Maarten
ug: سىنت مارتېن

en: Sint Maarten (Dutch part)
ug: سىنت مارتېن(گوللاندىيە بۆلىكى)

en: Slovak Republic
ug: سىلوۋاكىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Slovakia
ug: سىلوۋاكىيە

en: Slovenia
ug: سىلوۋېنىيە

en: Socialist People's Libyan Arab Jamahiriya
ug: لىۋىيە سوتسىيالىستىك خەلق جۇمھۇرىيىتى

en: Socialist Republic of Viet Nam
ug: ۋىيېتنام سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيىتى

en: Solomon Islands
ug: سولومون ئارىلى

en: Somali Republic
ug: سومالى جۇمھۇرىيىتى

en: Somalia
ug: سومالى

en: South Africa
ug: جەنۇبىي ئافرىقا

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ug: جەنۇبىي جورجىيە ۋە جەنۇبىي ساندىۋىچ ئارىلى

en: Southern Rhodesia
ug: جەنۇبىي رودېزىيە

en: Spain
ug: ئىسپانىيە

en: Spanish Sahara
ug: ئىسپانىيەگە قاراشلىق ساخارا

en: Sri Lanka
ug: سىرىلانكا

en: St. Kitts-Nevis-Anguilla
ug: ساينىت-كىتىس

en: State of Israel
ug: ئىسرائىلىيە دۆلىتى

en: State of Kuwait
ug: كۇۋەيت دۆلىتى

en: State of Qatar
ug: قاتار دۆلىتى

en: Sudan
ug: سۇدان

en: Sultanate of Oman
ug: ئومان سۇلتانلىقى

en: Suriname
ug: سۇرىنام

en: Svalbard and Jan Mayen
ug: سىۋالبارد تاقىم ئاراللىرى ۋە يان-مايېن ئارىلى

en: Swaziland
ug: سىۋېزىلاند

en: Sweden
ug: شىۋېتسىيە

en: Swiss Confederation
ug: شىۋېيىتسارىيە فېدېراتسىيەسى

en: Switzerland
ug: شىۋېيىتسارىيە

en: Syrian Arab Republic
ug: سۈرىيە ئەرەب جۇمھۇرىيىتى

en: Taiwan
ug: تەيۋەن

en: Taiwan, Province of China
ug: تەيۋەن

en: Tajikistan
ug: تاجىكىستان

en: Tanzania, United Republic of
ug: تانزانىيە قوشما جۇمھۇرىيىتى

en: Thailand
ug: تايلاند

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
ug: سابىق يۇگوسلاۋىيەنىڭ ماكېدونىيە جۇمھۇرىيىتى

en: Timor-Leste
ug: شەرقىي تىمور

en: Togo
ug: توگو

en: Togolese Republic
ug: توگو جۇمھۇرىيىتى

en: Tokelau
ug: توكېلاۋ

en: Tonga
ug: تونگا

en: Trinidad and Tobago
ug: تىرىنىداد ۋە توباگو

en: Tunisia
ug: تۇنىس

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: Turkmenistan
ug: تۈركمەنىستان

en: Turks and Caicos Islands
ug: تۇركس ۋە كايكوس ئارىلى

en: Tuvalu
ug: تۇۋالۇ

en: US Miscellaneous Pacific Islands
ug: ئامېرىكىغا قاراشلىق تىنچ ئوكيان ئارىلى

en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
ug: سوۋېت سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيەتلەر ئىتتىپاقى

en: Uganda
ug: ئۇگاندا

en: Ukraine
ug: ئۇكرائىنا

en: Union of the Comoros
ug: كومورو ئىتتىپاقى

en: United Arab Emirates
ug: ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكى

en: United Kingdom
ug: ئەنگلىيە

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ug: بۈيۈك بىرىتانىيە ۋە شىمالىي ئىرېلاندىيە بىرلەشمە پادىشاھلىقى

en: United Mexican States
ug: مېكسىكا قوشما شتاتلىرى

en: United Republic of Tanzania
ug: تانزانىيە بىرلەشمە جۇمھۇرىيىتى

en: United States
ug: ئامېرىكا

en: United States Minor Outlying Islands
ug: ئامېرىكا قوشما شتاتلىرى سىرتىدىكى ئاراللار

en: United States of America
ug: ئامېرىكا قوشما شتاتلىرى

en: Upper Volta, Republic of
ug: يۇقىرى ۋولتا جۇمھۇرىيىتى

en: Uruguay
ug: ئۇرۇگۋاي

en: Uzbekistan
ug: ئۆزبېكىستان

en: Vanuatu
ug: ۋانۇئاتۇ

en: Vatican City State (Holy See)
ug: ۋاتىكان شەھەر دۆلىتى (ۋاتىكان)

en: Venezuela
ug: ۋېنېزۇئېلا

en: Venezuela, Bolivarian republic of
ug: ۋېنېزۇئېلا جۇمھۇرىيىتى

en: Viet Nam
ug: ۋىيېتنام

en: Viet-Nam, Democratic Republic of
ug: ۋىيېتنام سوتسىيالىستىك جۇمھۇرىيىتى

en: Virgin Islands of the United States
ug: ئامېرىكىغا قاراشلىق ۋىرجىن ئارىلى

en: Virgin Islands, British
ug: ئەنگلىيەگە قاراشلىق ۋىرجىن تاقىم ئاراللىرى

en: Virgin Islands, U.S.
ug: ئامېرىكىغا قاراشلىق ۋىرجىن تاقىم ئاراللىرى

en: Wake Island
ug: ۋېيك ئارىلى

en: Wallis and Futuna
ug: ۋالىس ۋە فۇتۇنا

en: Western Sahara
ug: غەربىي ساخارا

en: Yemen
ug: يەمەن

en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
ug: يەمەن خەلق دېموكراتىك جۇمھۇرىيىتى

en: Yemen, Yemen Arab Republic
ug: يەمەن ئەرەب جۇمھۇرىيىتى

en: Yugoslavia, Socialist Federal Republic of
ug: يۇگوسلاۋىيە بىرلەشمە جۇمھۇرىيىتى

en: Zaire, Republic of
ug: زايىر جۇمھۇرىيىتى

en: Zambia
ug: زامبىيە

en: Zimbabwe
ug: زىمبابۋې

en: Åland Islands
ug: ئالاند تاقىم ئاراللىرى
